Cine va arbitra partida dintre Viitorul si Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo incearca sa obtina macar un punct din deplasarea de la Ovidiu, insa misiunea noastra pare una foarte dificila.

Dinamo vine dupa trei infrangeri la rand de cand Mihalcea a fost numit ca antrenor principal al echipei, dar pe langa jocul slab, arbitrajul a fost potrivnic. Chiar si in ultima runda, Dinamo a fost dezavantajata de arbitrul Hategan, care putea acorda o lovitura de la 11 metri la o interventie la Sin.

Vestile nu sunt tocmai bune

CCA a anuntat delegatia care va conduce partida de maine dintre Viitorul si Dinamo. Arbitrul George Catalin Gaman va conduce la centru partida FC Viitorul – Dinamo, care se va disputa joi, de la ora 20.00, in etapa a saptea a play-out-ului Ligii I. Gaman va fi ajutat de asistentii Radu Adrian Ghinguleac si Marius Nicoara. Arbitru de rezerva va fi Marian Barbu, iar observator de arbitri Marian Salomir.

Gaman nu a mai arbitrat un meci al echipei noastre din sezonul 2017/2018, cand a fost la centru in partida CFR-Dinamo, 1-0, meci in care CFR a beneficiat de un penalty nemeritat. De atunci, Gaman nu a mai arbitrat nicio partida in care a fost implicata echipa noastra. La finalul acelei partide, atat Contra si Mutu au cerut ca arbitrul Gaman sa nu mai fie delegat la vreun meci al echipei noastre.

Si cu un sezon in urma, acesta gresise grav impotriva lui Dinamo, intr-un meci pierdut de Dinamo la Targu Mures, meci in care echipa noastra a fost furata pe fata de arbitrul Gaman, care nu a acordat un penalty clar pentru echipa noastra, iar in minutul 90 al acelui meci, lui Dinamo i-a fost anulat un gol valabil. Antrenor la Dinamo era Ioan Andone, care a tunat si fulgerat la finalul acelei partide, din acel sezon a inceput macelul impotriva lui Dinamo la capitolul arbitraj. Nu este o veste deloc buna in perspectiva meciului de maine.

Cum a fost anuntat Filip ca nu va mai continua la Dinamo!

Ioan Filip nu mai este jucatorul lui Dinamo de astazi, clubul a anuntat in mod oficial despartirea de mijlocasul central. Ioan Filip, cu 39 de meciuri in campionat in tricoul lui Dinamo, a avut contract cu Dinamo pana la data de 30 iunie. Din informatiile noastre, Filip isi daduse acordul sa isi prelungeasca angajamentul cu echipa pana la finalul sezonului, lipsea doar semnatura clubului.

Filip a aflat doar astazi ca nu va mai continua la Dinamo, dupa cum anunta Gazeta Sporturilor, mijlocasul a aflat cand s-a dus la sediul LPF pentru a lua o copie a anexei de prelungire a contractului cu echipa alb-rosie pana la finalul sezonului in curs. Bogdan Balanescu, directorul general al lui Dinamo, l-a anuntat ca antrenorul Adi Mihalcea nu se mai bazeaza pe el si nu a vrut sa-i prelungeasca intelegerea, desi cu cateva zile inainte cele doua parti ajunsesera la un acord.

Un cuvant de spus l-a avut si Mihalcea, dar si atmosfera din vestiar a contat, imediat dupa meci, Ante Puljic, capitanul lui Dinamo, l-a criticat pe Filip pentru gestul stupid prin care si-a lasat echipa in inferioritate numerica, gest care ne-a costat foarte mult in partida cu ilfovenii.

loading...

Lasă un răspuns