AcasăStiri DinamoCine ne arbitreaza maine

Cine ne arbitreaza maine

Dinamo intalneste maine Gaz Metan Medias in meciul care poate duce echipa noastre pe prima treaba a Ligii 1.

Dinamo este neinvinsa in ultimele noua meciuri din campionat, interval in care a inregistrat sapte victorii si doua rezultate de egalitate. De partea cealalta, gazdele au pierdut in Liga 1 doar doua jocuri pe teren propriu in 2018, in rest au cinci succese si trei remize, ne spun cei de la LPF.ro Statistica este de partea echiepi noastre in acest duel: Gaz Metan Medias vs Dinamo in Liga 1: 24 jocuri – 4 victorii Gaz Metan Medias – 6 remize – 14 succese Dinamo. Palmares cu Gaz Metan gazda: 12 jocuri – 3 victorii Gaz Metan Medias – 4 remize – 5 succese Dinamo.

Partida de maine va fi arbitrata de Horatiu Fesnic la centru, ajutat la cele doua linii de Cerei Alexandru si Szabo Gero. In primele doua etape nu au fost probleme de arbitraj, speram ca si dupa meciul de maine sa vorbim despre o prestatie corecta a brigazii clujene. 

 

Lotul deplasat de Dinamo la Medias: Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Sg. Popovici – Hanca, Mahlangu, D. Nistor (cpt) – Sorescu, Axente, Salomao, Eseanu, Ciubotariu, Olteanu, Ricardo Grigore, Pesic, Moldoveanu, Neicutescu si Popa.

„Gaz Metan este o echipa puternica, cu talie, am fost la meci la Voluntari etapa trecuta si este o echipa care joaca, cu jucatori foarte interesanti, dar in acelasi timp are si omogenitate. Pe teren propriu sunt o echipa greu de invins, insa noi in ultimii ani ne-am facut treaba la Medias si speram ca si de aceasta data sa dam maximul.

Fortes este un atacant interesant, nou in campionatul nostru, va avea un marcaj special, dar normal ca incercam sa ne preocupam de fiecare jucator al Gazului, ca au o echipa interesanta”, a declarat Bratu la conferinta de presa, de la baza Saftica, inaintea acestui meci. 

 

 

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare