Cine este jucătorul testat astăzi de Ovidiu Burcă

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Cu trei săptămâni înainte de reluarea Ligii 2, Dinamo s-a impus în amicalul cu CS Blejoi, locul 1 din seria a 5-a din Liga 3, scor 5-0, in direct la Radio Dinamo1948.

După două egaluri în primele amicale ale iernii, ambele cu formații din al treilea eșalon, 0-0 cu CS Păulești și 1-1 CSO Plopeni,  Dinamo a reușit azi prima victorie din această pauză competițională, după o primă repriză excelentă

In minutul 75,la Dinamo a intrat și Denis Fărăgău (19 ani). Crescut de Viitorul Cluj, mijlocașul care s-a propus acum un an la Dinamo este în probe, dar nu se știe încă dacă va putea fi transferat în cazul în care confirmă, clubul având momentan interdicție la transferuri.

Mijlocașul a fost împrumutat în prima parte a sezonului la Progresul Spartac pentru care a evoluat în 4 partide, acum aparține de echipa lui Răzvan Zăvăleanu, dar nu se știe dacă va continua la echipa noastră. Acum un an de zile, Fărăgău marca împotriva lui Dinamo într-un meci amical între Dinamo și Viitorul Cluj și spunea că își dorește să vină la Dinamo.

„Mi-aș dori un transfer la Dinamo, dacă ar fi și ei interesați. Poate mi-a notat cineva numele în vreo agendă. Aș vrea să rămână în Liga 1”

După meciul cu CS Blejoi, Dinamo se va mai duela cu CS Muscelul Câmpulung (8 februarie), Farul (11 februarie) și FC Brașov (18 februarie).

loading...

Lasă un răspuns