Cine arbitrează partida dintre Brașov și Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Partida FC Brașov – Dinamo București, din etapa a 16-a, se va disputa, azi, 3 decembrie, de la ora 13:15, pe stadionul ”Tineretului” din Brașov.

S-au făcut multe calcule, s-au analizat rezultatele înregistrate de contracandidate, dar de acum înainte ecuația noastră s-a simplificat: trebuie să batem tot până la finalul sezonului regulat! Așa am ajunge la 33 de puncte și doar așa putem spera la play-off. În caz contrar, vom evolua în play-out și vom face planuri pentru sezonul următor.

Nu este simplu de îndeplinit acest obiectiv, avem de înfruntat astăzi o echipă care și ea la rândul ei are speranțe pentru play-off. Există ceva asemănări între cele două echipe, deoarece atât noi, cât și Brașov am avut un start ratat de sezon, dar echipa lui Dan Alexa și-a revenit și în ultima etapă a învins în deplasare pe Steaua și acum au 23 de puncte, astfel că au toate motivele din lume să lupte pentru o victorie astăzi, care i-ar aduce și mai aproape de zona de play-off.

Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA) a anunțat brigada care va oficia partida FC Brașov – Dinamo București.

Astfel, arbitru central a fost desemnat Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi). Acesta va fi ajutat de asistenții Ghiciulescu Raul Constantin (Lugoj) și Soponar Răzvan Ionut (Baia Mare). CCA l-a desemnat observator pe Muresan Ioan (Timişoara). Dinamo nu are amintiri plăcute cu Adrian Cojocaru, acesta a fost arbitru desemnat la returul barajului cu Universitatea Cluj.

Fanii dinamoviști au rezervate 800 de bilete și acestea pot fi achiziționate direct de la stadionul din Brașov. Costul unui bilet este de 10 lei.

,Mă simt pregătit pentru duelul cu Brașov, nu numai eu, dar și echipa suntem pregătiți pentru meciul cu Brașov. Cu 2-3 zile înainte de meci trebuie să fim cât mai activați, înțelegem și noi faptul că toate meciurile rămase sunt ca niște finale, suntem condamnați să câștigăm. Trebuie să arătăm din ce în ce mai bine, de la un meci la altul, pentru a putea ajunge în play-off, acolo unde ne dorim cu toții să ajungem. Am trecut peste înfrângerea cu Iași, nu a fost ușor, au trecut deja câteva zile, ușor, ușor trecem peste și privim către viitorul meci.”, a declarat Amzăr pentru Radio Dinamo1948.

,,Pentru mine, dacă dăm 100% în fiecare antrenament, avem o șansă. Dacă reușim să câștigăm, ajungem la 24 de puncte, ar fi bine, dar trebuie să câștigăm. Am început bine săptămâna de antrenamente, noi doar trebuie să ne pregătim și să dăm tot ce avem mai bun, eu cred în echipa noastră.”  a spus Bena pentru Radio Dinamo1948

loading...

Lasă un răspuns