AcasăEditorialCine arbitrează meciul din Cupa României dintre Dinamo și Sepsi

Cine arbitrează meciul din Cupa României dintre Dinamo și Sepsi

Dinamo și Sepsi se întâlnesc în această seară pe Arcul de Triumf, în Cupa României.

În ultima vreme, a redevenit un subiect de importanță arbitrajul, în special după ceea ce s-a întâmplat în partida cu CSM Slatina, în care Dinamo a fost dezavantajată clar, dar nici la Miercurea Ciuc nu putem spune că nu a fost un arbitraj cu probleme.

Din păcate, în această seară a fost trimis arbitrul Andrei Moroiță, de care ne leagă amintiri neplăcute. El a fost arbitrul la centru în meciul cu Botoșani din play-outul trecut, în care ne-a dezavantajat clar, l-a eliminat pe Grădinaru după finalul partidei și a luat o serie de decizii eronate împotriva noastră.

Moroiță ne-a arbitrat și în partida de la Târgu Jiu cu Viitorul Pandurii, din Cupa României, în care Dinamo s-a impus cu scorul de 1-0. Ne dorim un arbitraj lipsit total de probleme, să nu fie decizii majore împotriva echipei noastre, așa cum pare să fie tendința în ultima vreme.

DINAMO-Sepsi: Speranță pe Arcul de Triumf! Ce variante are Burcă

Se anunță super atmosferă! Sold-out în PCH

,,Sunt cunoscute eforturile și demersurile de durată prin care am reușit să obținem accesul pe Arena „Arcul de Triumf”. Dincolo de demersuri, efortul este și unul financiar. Avem nevoie de prezența suporterilor pentru a încuraja echipa, pentru a acoperi o cheltuială semnificativă și pentru a demonstra că acest stadion este o soluție viabilă și de-acum înainte, până la construirea noului Stadion Dinamo.

Pe „Arcul de Triumf” suntem în cea mai selectă zonă a Bucureștiului, la doi pași de Dinamo. „Câinilor”, haideți să testăm acustica Arenei „Arcul de Triumf”! Să cântăm să se audă până-n Ștefan cel Mare și Obor!

Biletele puse în vânzare la Peluza Nord a noului stadion, denumită Peluza Cătălin Hîldan (PCH) la Dinamo București vs Sepsi Sfântu Gheorghe, au fost epuizate.” a fost mesajul clubului.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare