Chirilă refuză să plece de la Clinceni

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

După cum v-am anunțat aseară, Ionuț Chirilă a fost anunțat de conducerea clubului ilfovean, adversarul lui Dinamo de mâine seară, de faptul că nu mai conduce echipa.

Acesta nu a fost lăsat să vină la antrenamentele echipei de miercuri, dar starea de incertitudine a ilfovenilor continuă, care nu știu pe cine vor avea pe banca la meciul de mâine seară, asta deoarece Chirilă nu vrea să plece și își cere drepturile financiare în caz contrar, care se ridică la o suma uriașă, de peste 100 000 de euro:

„De ce ar trebui să plec? A fost Raiul pe Pământ aici şi am stricat eu lucrurile? Sunt antrenorul echipei şi la joi, 10:45, mă duc la antrenament. Dacă vor să mă dea afară au această posibilitatea. Dar să-şi asume şi consecinţele, este cât se poate de logic”, a declarat antrenorul pentru Digi Sport.

Am citit ceva cu echipa a doua, din Liga a 3-a. Nu se poate, contractul meu este exclusiv cu prima echipă. Cel puţin aşa arată exemplarele de la mine şi de la Federaţie„, a completat Chirilă.

Stoican ar putea fi pe bancă mâine, Chirilă nu şi-a indeplinit obiectivul şi a legat multe infrângeri, astfel că şefii de la Clinceni au decis să il inlocuiască cu Flavius Stoican. Flaviu Stoican, antrenorul care tocmai s-a despărţit de FCU Craiova, a fost angajat pentru moment la Clinceni în funcţia de director tehnic.

„Academica Clinceni trece printr-o perioadă de transformări. Clubul nostru va avea un nou acţionariat, iar la nivel administrativ s-au alăturat staff-ului Augustin Călin, care va fi director sportiv, şi Sabin Ilie, în funcţia de team manager. În cursul zilei de mâine vom anunţa şi cine se alătură echipei noastre la nivel de staff tehnic”, se arată în comunicat.

loading...

Lasă un răspuns