Champions League: Misiune grea!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are un nou meci în cea mai importantă competiție intercluburi în această seară.

Dinamo s-a deplasat la Odense pentru duelul cu GOG din Danemarca, un meci foarte greu pentru formația noastră. Echipa lui Xavi Pascual are de disputat două meciuri consecutive în deplasare, astăzi avem totuși șansa să ne întoarcem cu un rezultat pozitiv.

Dinamo a pierdut în prima rundă cu Magdeburg, după un meci de mare luptă, în care finalul de joc a fost unul foarte slab în plan ofensiv, dar echipa noastră a ținut aproape de campioana Germaniei și se vede un progres în joc. Astăzi în Danemarca întâlnim echipa campioană, o formație care a învins în prima rundă pe Zagreb 31-27, dar Dinamo ar trebui să fie un adversar de un alt calibru.

GOG este o echipa formată din jucători nordici, cu una din cele mai scăzute medii de vârstă din Champions League, care ar putea fi un avantaj, dar și un dezavantaj în momentele decisive. Stilul nordic nu este unul care să se potrivească cu stilul nostru de joc, dar avem șansa noastră de a obține un rezultat pozitiv.

După meciul cu GOG, pentru Dinamo urmează o nouă deplasare în Champions League, de această dată la Veszprem, o formație considerată favorită la câștigarea trofeului.

Ce rezultate au fost aseară!

Aseară s-au jucat două meciuri în grupa noastră și nu s-au înregistrat surprize. Porto a ținut piept doar o repriză cu Veszprem, în partea a doua ungurii s-au dezlănțuit și au câștigat la 7 goluri diferență, 35-28. PSG a avut de tras pentru a câstiga cu Wisla Plock, 37-33, așadar polonezii se anunță o nucă tare în această grupa.

Meciul GOG-DINAMO se dispută de la ora 19:45 și va fi transmis de Digisport 2!

Ultimele informații despre stadionul ”Arcul de Triumf”

De ce nu a mai fost David Țone in lot

loading...

Lasă un răspuns