AcasăEditorialCele mai frumoase goluri marcate de Dinamo în prima parte a sezonului

Cele mai frumoase goluri marcate de Dinamo în prima parte a sezonului

Pentru Dinamo a fost un sezon 2022/2023 care a început foarte greoi, dar care s-a încheiat cu echipa noastră în plină formă.

Victoria cu Brașov a fost una extrem de importantă, care menține formația noastră cu șanse reale la ocuparea unui loc de play-off, asta dacă vom reuși să învingem în cele trei meciuri rămase de jucat în 2023 în sezonul regular.

Mai jos am realizat un VIDEO cu cele mai frumoase goluri reușite de Dinamo în prima parte a sezonului 2022/2023.

Nu a fost un sezon cu un Dinamo având un apetit ofensiv, ori mai bine zis, apetit eficient. Au fost multe goluri marcate de echipa noastră din faze fixe, dar am ales ceea ce am considerat eu că sunt cele mai frumoase goluri reușite de echipa noastră în prima parte a sezonului.

Dani Iglesias: Chiajna-Dinamo 0-1

Nelut Rosu: Tunari-Dinamo 0-3

Alexandru Pop: Viitorul Pandurii-Dinamo 0-1

Gorka Larrucea: Metaloglobus-Dinamo 1-2

Ahmed Bani: Metaloglobus-Dinamo 1-2

Iulian Rosu: Sepsi-Dinamo 2-3

Valentin Borcea: Dinamo-Dumbravita: 4-1

Iulian Rosu: Brasov-Dinamo 0-2

Lamine Ghezali: Slobozia-Dinamo 3-3

Costin Amzar: Slobozia-Dinamo 3-3

Pentru mine cel mai frumos gol din prima parte a sezonului a fost reușita lui Iulian Roșu din partida cu Brașov, șut superb cu stângul la colțul stâng, cu piciorul care nu este de bază, personal este cea mai spectaculoasă reușită, urmată de reușita lui Bani din meciul cu Metaloglobus, iar pe locul 3 aleg golul lui Ghezali din meciul cu Slobozia, pentru rapiditatea acțiunii și execuției, plus centrarea extraordinară venită din partea lui Amzar.

Care este golul vostru preferat?

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare