AcasăEditorialCel mai bun dinamovist în victoria de la Voluntari

Cel mai bun dinamovist în victoria de la Voluntari

La finalul partidei câștigate de Dinamo la Voluntari, am organizat un sondaj pe grupul de facebook Radio Dinamo1948.

A fost un sondaj greu, deoarece v-am pus să alegeți care a fost cel mai bun dinamovist în victoria echipei noastre de la Voluntari. Din cele peste 3000 de voturi exprimate, primul în topul preferințelor a fost ales Cristian Costin, chiar fostul jucător al ilfovenilor. Autor al unui assist, dar și al unui gol foarte frumos, Costin a beneficiat de votul a 40% dintre dinamoviști.

Jucătorul de bandă, care a semnat în această vară cu Dinamo, începe să impresioneze și să arate din ce în ce mai bine, un jucător decisiv pentru Dinamo sâmbătă seară, cu siguranță va avea multe de oferit în continuare echipei.

Așa cum și Adnan Golubovic, deși a primit două goluri, a fost pe locul 2, cu 17% dintre voturi. Nu i se poate reproșa ceva la golurile primite, dar a avut și câteva parade importante, oferă multă siguranță prin jocul său de picior.

Al treilea a fost ales primul marcator de sâmbătă seară, GG, Gregorio Goncalo, atacantul portughez aflat la a doua reușită în tricoul lui Dinamo, un atacant care începe să confirme așteptările.

Dincolo de reușitele individuale, faptul că echipa începe să arate tot mai bine, este cel mai important. Suntem încrezători înainte de duelurile următoare, avem încredere în DINAMO!

”Am făcut lucruri bune. Am continuat cu jocul nostru la fel de bun, iar acum strângem puncte. În timpul meciului, nu am știut dacă a fost gol valabil sau nu la acea fază. L-am întrebat pe Patriche dacă a fost în offside și a spus că nu. Am fost foarte fericiți când arbitrul a spus că a fost un gol înscris regulamentar”, a spus GORKA LARRUCEA

”O partidă grea, am avut puțină șansă la final, dar per total cred că am dominat și am înscris 3 goluri, ceea ce nu e ușor pe terenul celor de la Voluntari. Nu a fost un meci special pentru mine. Am prieteni aici, în afara terenului putem să stăm, să bem ceva, dar pe teren, nu avem mamă, nu avem tată.

Era prea repede să vorbim și de retrogradare, și de play-off. Trebuie să luăm meci cu meci. Mie-mi plac ideile lui Mister, simți că joci un fotbal diferit de ce am mai întâlnit în campionat. Îmi face plăcere și cred că ne avantajează stilul acesta”, a spus Cristian Costin

”M-a consumat foarte tare, au fost momente complicate pe final. Cu ce trebuie să rămânem e acest spirit pe care această echipă îl arată. Asta înseamnă Dinamo, să nu renunți, să crezi în victorie, să o iei de la capăt. Chiar dacă nu e mereu cum ne dorim noi, e important să ai forța să treci peste momentele neplăcute. Le mulțumesc băieților, cred că suntem pe drumul bun.

Am adus niște jucători în care am văzut ceva, în care credem și pe care încercăm să îi dezvoltăm, dar e nevoie de puțin timp pentru a se exprima la adevăratul potențial. Credem în ei. Chiar dacă la început lucrurile sunt mai complicate, trebuie să avem răbdare.” OVIDIU BURCA

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare