Ce a spus Nemec dupa golul victoriei si negocierile cu Fcsb

Stiri Dinamo

Scris de:

Adam Nemec a marcat golul victoriei de abia in minutu 85, dupa un meci extrem de modest al echipei noastre. Totusi, atacantul nostru se astepta la un meci dificil. 

Adam Nemec: “De regula cand joci cu echipe de nivel mai jos, pentru ca e meciul anului pentru ei. Am avut multe ocazii, putea fi mai mult de 1-0, dar ne-am calificat, asta e cel mai important.”

Daca tot a fost prins la interviu, Nemec a fost intrebat si de zvonurile ce il dau ca si plecat la Fcsb, insa Nemec nu este un an al comunicarii cu presa si raspunsurile sale nu au spus mare lucru: „Nu ma uit la tv, nu citesc ziarele, nu inteleg limba romana, ce sa spun? Sunt jucatorul lui Dinamo si asta este. Nu am mai vorbit de cand am venit aici, impresarul meu stie mai multe,  nu am nicio veste. Dupa iarna, voi merge in stagiul de pregatire cu Dinamo. Mecul cu Viitorul e greu, jucam acasa, ne trebuie trei puncte, dar ei sunt intr-o forma buna. Vom lua meci cu meci, dar trebuie sa castigam.”

Adam Nemec nu a acceptat oferta de prelungire a contractului din partea lui Dinamo, iar patronul de la Fcsb a tot lasat de inteles ca s-a ajuns la un acord cu Dinamo pentru atacant. As vrea sa il cred pe Nemec, el sa fie doar cu gandul la Dinamo, sa nu aiba in plan sa plece de la noi pana la vara si sa isi duca contractul la bun sfarsit, ori sa aleaga sa pleaca in strainatate. 

loading...

Lasă un răspuns