Ce a spus Bumba despre meciul cu Dinamo

Stiri Dinamo

Claudiu Bumba nu a plecat in cele mai bune conditii de la Dinamo, el a fost lasat sa plece liber de contract de catre conducere, dupa ce Contra a decis ca nu mai are nevoie de el.

Bumba a semnat cu Concordia Chiajna, echipa unde a reusit sa se impuna si unde se simte excelent. Ajuns la 5 goluri in tricoul ilfovenilor, Bumba vrea sa faca din nou un meci mare impotriva lui Dinamo.

Indepartat din Stefan cel Mare la inceputul sezonului, Bumba are acum ganduri de revansa.

”Am intrat timorati in prima repriza, de-abia la pauza ne-am trezit. In a doua parte am jucat binisor, puteam sa intoarcem scorul, dar in seara asta nu a fost sa fie. Ne-am creat si cateva ocazii, asta ne da moral pentru meciul cu Dinamo. CFR e puternica, e echipa de gabarit, va fi foarte greu pentru echipele care vin la Cluj.

Cu Dinamo presiunea e pe ei, sunt disperati, sunt un brand si ar fi dezastru pentru ei sa nu intre in play-off. Eu o sa fac tot posibilul sa-i incurc”, a spus Claudiu Bumba.

Claudiu Bumba s-a razbunat deja odata pe Dinamo in acest sezon, mijlocasul de banda a marcat un super gol in „Groapa”, in infrangerea suferita de Dinamo, 2-3 cu Chiajna, primul meci cu Vasile Miriuta de acasa cu Vasile Miriuta.

“Imi pare rau ca am plecat de la Dinamo, am ramas cu un gust amar dupa toata situatia. Imi pare rau pentru fani, pentru ca sunt cei mai buni din tara. A fost poate si vina mea, dar si a altor persoane”, declara Bumba dupa despartirea de Dinamo.

Venit la inceputul anului 2017, Bumba a evoluat in 14 meciuri pentru formatia din Soseaua Stefan cel Mare. Cu doua goluri si un assist, el nu l-a convins pe Contra ca e o varianta clara pentru primul ”11”. Drept urmare, a ajuns la un acord cu Dinamo in august privind rezilierea contractului.