Ce jucători ar trebui să își asume rolul de lideri

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo trece prin momente grele și acum mulți așteaptă ca jucătorii să scoate echipa din criză.

Mulți ne întrebăm care ar fi liderii echipei, care își asumă rolul de oameni de baza ai unui vestiar care se dovedește a fi cu mari probleme. Fostul jucător al lui Dinamo, campion în 2004 cu echipa noastră, Ionuț Badea, a identificat doi jucători care trebuie să își asume rolul de lideri ai echipei:

Un lider ar putea fi Paul Anton, altul ar putea fi Vlad Achim. Steliano Filip e mai mult un jucător creativ, nu a avut situaţia de a conduce. E talentat, dar asta e altceva. Liderii, până la urmă, unii se pot naşte aşa şi sunt recunoscuţi ca atare, alţii se pot dobândi pe parcurs.

Datorită unor evenimente care se întâmplă, îşi pot da seama că pot face mai mult decât au făcut până în acel moment. Anton şi Achim ar putea fi liderii echipei, dar la Dinamo e foarte greu, pentru că nu era o bază clară, un fundament”, a declarat Ionuţ Badea, pentru Look Sport.

”E o înfrângere nemeritată. Sigur, aceeaşi meteahnă a noastră, luăm un gol pe început de meci, lipsă de concentrare. E doar o primă manşă. Eu zic că avem toate şansele să întoarcem rezultatul. E o perioadă grea, o perioadă confuză, însă sper ca la final, când se termină campionatul şi vom trage linie să terminăm cu bine, să ne salvăm şi de ce nu să fim şi în finala Cupei” a spus Paul Anton, după meci.

loading...

Lasă un răspuns