Ce echipa avem!!!

Uncategorized

Meci mare ieri in sala Dinamo impotriva unui adversar de calibru.

Recunosc, aveam mari emotii inainte de meci, stiam ca ne asteapta un adversar puternic, in forma, liderul grupei pana la urma. GOG invinsese in prealabil categoric atat pe Kristianstad, cat si pe Cehovski. Spuneam inainte de meci, ca doua lucruri trebuie sa se intample astfel incat Dinamo sa se impuna: Saeid sa fie intr-o forma excelenta, Bannour sa fie acel “sniper” de la linia de 9 metri.

Saeid a fost realmente imperial, a aparat tot ce s-a putut apara, i-a exasperat pe danezi cu paradele sale, cand Saeid este in forma, cu greu poate fi invinsa aceasta echipa. Iar atunci cand Bannour prinde o zi buna (11/18), atunci Dinamo chiar poate invinge pe oricine.

Meciul ni l-am facut noi usor si am condus ostilitatile de la mijlocul primei reprize, ultima oara cand a fost egalitate (8-8), iar dupa minutul 20, Dinamo s-a instalat fara probleme la conducere. Un meci aproape de perfectiune, de aceea si Constantin Stefan era extrem de fericit. Are si de ce, mai ales ca are si el un mare merit, a contracarat punctele lor forte, faza a doua si repunerile rapide de la centru. Stilul nordic este unul rapid, spectaculos, dar Dinamo a fost pur si simplu mai buna, lucru recunoscut si de catre danezi la finalul meciului.

Ce suporteri avem! Daca nu ai fost la un astfel de meci in sala Dinamo, e greu de descris atmosfera, filmarile nu fac dreptate, ce fel de presiune se pune pe adversari si cum sunt purtati jucatorii catre victorie. Legaturile stranse formate intre fani si jucatori au creat o adevarata familie.

Ieri au fost prezenti la meci si patru jucatori ai echipei de fotbal: Daniel Popa, Mihai Neicutescu, Ioan Filip si Linas Klimavicius. Cu siguranta si ei isi doresc pe viitor sa aiba parte de o asemenea sustinere, dar depinde doar de ei sa ajunga la nivelul de aseara.

Avem o echipa fantastica si parcursul european continua! Speram cat mai departe.