Ce decizii a luat Rednic după meciul de astăzi

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a organizat astăzi un meci test împotriva echipei de eșalon secund, Petrolul Ploiești.

Echipa noastră a câștigat meciul cu 3-2, pentru alb roșii au înscris : Grigore (6) și Măgureanu (85 & 90). După dubla reușită ieri în meciul câștigat de echipa secundă în fața celor de la Fcsb 2, Măgureanu recidivează astăzi și și la prima echipă și reușește dublă.

Eșanu (46 Iliev) – Nica (67 Borcea), Almeida (72 Dudea), Grigore, Radu – Torje (77 Măgureanu), Răuță (46 Crețu), Filip, Sorescu – Țîră (46 Itu), Cisse (46 Ivanovski) au evoluat pentru echipa noastră.

Meciul a fost un bun prilej pentru Rednic să îl vadă la treaba pe atacantul venit în probe, Salif Cisse, cel care nu are un C.V. impresionant. Atacantul se pare că nu l-a convins pe Rednic și nu va fi păstrat de antrenorul dinamovist, anunță Fanatik. Rednic l-a putut urmări îndeaproape pe Cătălin Măgureanu, care a marcat o dublă astăzi, după ce reușise o dublă și pentru echipa secundă în meciul cu Fcsb. De altfel, Cătălin Măgureanu traversează o perioada excelență cu 5 goluri marcate în ultimele săptămâni.

Michel Espinosa nu a evoluat astăzi și motivul este unul foarte logic, jucătorul nu a vrut să dea probe, iar din moment ce nu are contractul semnat cu Dinamo, nu putea să riște o accidentare. Dar din ultimele informații, Rednic este mulțumit de ceea ce a arătat la antrenamente, astfel că este de așteptat să semneze în următoarele zile.

Dinamo mai are nevoie de un fundaș dreapta, rămâne de văzut dacă Rednic va mai caută un vârf sau vom merge la luptă cu cei pe care îi avem acum în lot. Moldoveanu nu a evoluat astăzi, fiind trecut pe lista accidentatilor.

 

DINAMO București: Eșanu – Nica, Almeida, Grigore, Radu – Torje, Răuță, Filip, Sorescu – Țîră, Cisse
Antrenor: Mircea Rednic

Rezerve: Iliev – Dudea, Crețu, Ivanovski, Itu, Borcea, Măgureanu, Espinosa
Accidentați: Mihaiu, Ehmann, Neicuțescu, Popa, Matei, Moldoveanu
Loturi naționale: Giafer, Bani, Amzar, Bordușanu

PETROLUL Ploiești: Avram – Rus, Lică, Manolache, Oprea – Chindriș, Takayuki – Constantinescu, Buia, Tudor – Jarovic
Antrenor: Nicolae Constantin

Rezerve: Jercălău – Olaru, Pîrvulescu, Pană, Cebotaru, Vajushi, Bratu, Măzărache, Stoica, Tucaliuc
Accidentați: Diarra, Meijers, Coman, Loturi naționale: Țicu, Boțogan, Arbitru: Bogdan Dumitrache (București), Asistent 1: Ionuț Neacșu (București), Asistent 2: Ștefan Dumitrache (București)

loading...

Lasă un răspuns