Ce a declarat Uhrin dupa victoria lui Dinamo

Stiri Dinamo

Dinamo a castigat meciul cu Poli Iasi cu scorul de 1-0, dupa golul marcat de Perovic in repriza secunda.

Uhrin recunoaste ca startul de meci nu a fost cel asteptat,  dar este multumit de succes si acum se poate concentra la urmatorul  meci, cel cu Chindia:

“A fost foarte dificil. Am inceput sa jucam dupa 60 de minute. In prima repriza nu a functionat tranzitia din aparare in atac. N-am reusit sa ne cream ocazii, n-am avut spatii. Totusi, am fost convins ca vom castiga aceasta partida.

Am fost calmi la pauza. Am vorbit despre aceasta problema a transmisiei balonului, n-au fost cuvinte grele. Pregatesc meciul de etapa viitoare incepand de maine. Deocamdata, trebuie sa ma relaxez”, a declarat Uhrin, la finalul partidei la Look Plus.