Ce a declarat Florin Bratu la prezentarea noilor echipamente

Stiri Dinamo

Scris de:

Fotbalistii dinamovisti Dan Nistor, Robert Moldoveanu, Giorgos Katsikas si Penedo Cano au prezentat astazi noul echipament oficial pentru sezonul competitional 2018-2019 in cadrul unui eveniment organizat de FC DINAMO BUCURESTI si ASOCIATIA „PELUZA CATALIN HILDAN – DINAMO”.

La eveniment au fost prezenti presedinte DDB, Cristi Hildan, directorul general Ionel Danciulescu si antrenorul principal Florin Bratu.

CRISTI HILDAN (Presedinte DDB): „Va multumim pentru sustinere si pentru prezenta dumneavoastra aici, la sediul Asociatiei noastre. Este o premiera in Romania, un eveniment organizat pentru suporteri de clubul Dinamo si Asociatia Peluza Catalin Hildan – Dinamo. O validare, daca acceptati, a proiectului nostru, Program DDB, cunoscut in tara si in strainatate. Ma bucur cand vad aici dinamovisti atasati de culorile clubului pentru ca doar impreuna pentru Dinamo putem sa reusim, putem sa retraim momentele de glorie cu care am crescut fiecare dintre noi”.

IONEL DANCIULESCU (Director general DINAMO): „In crearea acestor tricouri ne-a interesat in primul rand parerea fanilor. Ne-am dorit ca acest tricou sa ne aduca aminte de anii ’80, plini de glorie pentru clubul nostru. Parteneriatul cu DDB este unul solid. DDB se regaseste, din acest sezon, si pe tricoul de joc.

Cel mai important este ca aceste echipamente au fost facute de la zero de catre mine si echipa de la marketing si am putut sa integram foarte multe elemente din istoria clubului, anul infiintarii, chipul Unicului Capitan, celebrul slogan al lui Catalin Hildan «Hai sa le aratam astora ce inseamna Dinamo», iar pe tricoul de rezerva putem sa regasim logo-ul de pe stema oficiala, cei doi caini. Tricourile albe si rosii sunt disponibile incepand de astazi, la magazinul oficial sau online, pe shop.fcdinamo.ro. Pretul este de 230 de lei”.

FLORIN BRATU (Antrenor principal DINAMO): „Este un tricou aniversar, ne place mult, atat mie, cat si echipei. Mi-as dori ca aceste tricouri sa le vedem foarte multe si in tribune, ar fi extraordinar. Avem nevoie de suporteri in numar cat mai mare la stadion. Au demonstrat ca sunt o stare de spirit, desi este normal sa mai existe si suparare.

Acum o luam de la zero, ne dorim ca la acest inceput de drum, cu aceasta echipa tanara, sa putem avea rezultate bune si performanta. Am aniversat 70 de ani de la infiintarea clubului si speram sa purtam echipa spre o bucurie imensa. Este tot ceea ce imi doresc. Toti avem nevoie de inspiratie. Nu ma gandesc acum la titlu, sunt foarte sincer, ne asteapta un start de campionat foarte dificil, dar am incredere ca jucatorii vor pune in practica ceea ce am antrenat.

Eu zic ca sunt suta la suta pregatiti pentru un inceput de campionat dificil si provocator. Nu ma intereseaza etapa a doua, ma gandesc doar la Voluntari, pentru ca este o echipa noua, cu foarte multi jucatori pe care nu ii cunoastem si de aceea preocuparea mea este acest prim meci de duminica. Pot aparea si noutati in saptamanile urmatoare. Am fost adus aici sa intineresc echipa, acum avem 10 jucatori sub 21 de ani, asta spune mult, si avem si jucatori cu experienta. Vreau sa fac aceasta imbinare incat sa avem un echilibru foarte bun la echipa”.

loading...

Lasă un răspuns