Cate bilete s-au vandut pana acum

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are duminica seara un meci extrem de important, impotriva celor de la Fcsb si victoria ne poate aduce cu un pas mai aproape de obiectivul anuntat de Mircea Rednic. 

Antrenorul echipei noastre a anuntat ieri ca isi doreste ca Dinamo sa se apropie la cel putin trei puncte de locul 6, pana la finalul anului si victoria impotriva celor de la Fcsb este cruciala in acest sens, mai ales ca vine inainte de o pauza competitionala de doua saptamani. 

“Puriul” mizeaza pe un numar foarte mare de suporteri duminica seara: “Nu ma deranjeaza sa vina 30 de mii si la inceput sa fie pozitivi…apoi in functie de joc. Stiu ca au asteptari mari. De-asta am si venit. Si alte echipe mari au trecut prin perioade dificile, dar suporterii adevarati sunt langa echipa si cand lucrurile nu merg bine. 

Nu mi-e teama de reactia suporterilor. Ei se manifesta cum cred ei de cuviinta. Jucatorii sunt constienti ca fanii nu sunt multumiti nici de jocul nostru si nici de situatia echipei din clasament. Dinamo a avut intotdeauna nevoie de suporteri si cred ca suntem cam singura echipa care are. Multi au spectatori, dar nu suporteri.” a spus ieri Rednic

Astazi la casele de bilete de la Dinamo, a fost prezent Cristi Hildan, presedintele boardului DDB, care a spus cate bilete s-au vandut pana acum. Cristi Hildan a dezvaluit ca pana acum, fanii lui Dinamo au cumparat 4.000 de bilete pentru meciul cu rivala FCSB. “Haideti sa fim 10.000 si sa le aratam astora ce inseamna Dinamo”, a spus Cristi.

Se va juca pe un gazon oribil!
Asa cum era de asteptat, suprafata de joc nu a avut timp sa se refaca prea mult, in continuare existand portiuni mari in care gazonul aproape ca lipseste, anunta Gazeta Sporturilor.

Administratia stadionului a pus in multe locuri nisip pentru a acoperi locurile unde iarba lipseste. Chiar daca s-au montat si lampile de UV si se uda gazonul la foc automat, sunt mari sanse ca Derby de Romania sa se dispute pe o suprafata dezastruoasa.

Din inaltul tribunei ceea ce acum arata terenul de pe Arena Nationala seamana foarte mult cu suprafata de joc de pe “23 August”, de la celebrul Romania – Danemarca, 2-5 (23 martie 2003 – preliminarii CE 2004), cand practic s-a jucat fotbal pe plaja.

loading...

Lasă un răspuns