AcasăStiri DinamoCarne de tun sau oportunitate?

Carne de tun sau oportunitate?

Dinamo este pe ultimul loc in clasament, avem 7 goluri incasate si niciunul marcat. 

Teoretic sunt toate premisele sa fie o noua infrangere pentru echipa noastra si cel mult putem spera la limitarea scorului. Nu avem antrenor, pe banca va fi staff-ul lui Eugen Neagoe, jucatorii au moralul la pamant si un alt aspect ce trebuie mentionat, este si o lipsa de valoare, indiferent ce ne transmit cei din club. Dan Nistor si Brito nu vor putea evolua nici in acest meci, asadar teoretic nu ar trebui sa ne facem mari iluzii ca putem obtine mare lucru.

Insa este si un aspect care este in favoarea noastra, de care putem profita. CFR a disputat ieri prima mansa din turul secund al Champions League, meci castigat de clujeni cu 1-0 si mult mai important pentru ei in aceasta perioada este parcursul european.

Chiar si Dan Petrescu a recunoscut acest lucru la finalul partidei, a spus ca vrea sa bata pe Dinamo, insa totodata a recunoscut ca va efectua multe modificari in primul 11, ba chiar si mai multe schimbari fata de partida cu Clinceni. De asemenea, George Tucudean nu va evolua contra noastra:

“Trebuie sa gasesc solutii pentru sambata. Vreau sa castig si cu Dinamo, intalnim o echipa ranita. Daca bagam toata echipa, nu avem nicio sansa marti. Va fi greu sa ii bagam sambata si marti. Va fi la fel ca la Clinceni, unde am schimbat 8 jucatori. E posibil sa schimb mai multi”, a declarat Dan Petrescu la finalul meciului cu Maccabi Tel Aviv.

“Tucudean nu revine, ca nu s-a antrenat o zi cu echipa. Daca va incepe sambata cu echipa ar fi extraordinar. M-as fi asteptat ca azi si ieri sa fie cu echipa, dar nu a fost. Sper macar sa fie pe banca la retur. Mi-e foarte greu de crezut ca Tucudean va avea un impact la Tel Aviv”. La meciul cu Dinamo s-ar putea sa evolueze si Butean, jucatorul care a fost si pe lista lui Dinamo, dar care a accepta oferta clujenilor.

Primul 11 al clujenilor de aseara:  CFR: Arlauskis – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Culio, Bordeianu, Djokovic – Deac, Rondon, Omrani; Rezerve: Vâtcă – Sylla, Păun, Pereira, Costache, Mureșan, Peteleu

Cum a aratat CFR cu Academica Clinceni: CFR Cluj: Arlauskis – Peteleu, Burcă, I. Mureșan, Cestor – Itu, Sylla, Djokovic – Costache, Rondon, Păun; Rezerve: Vâtcă, Susic, Hoban, Luis Aurelio, Pereira, Petrilă, Omrani

Partida dintre CFR Cluj si Dinamo Bucuresti se joaca sambata, 27 iulie, de la ora 21.00, in etapa a 3-a din Liga 1, sezonul 2019 – 2020.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare