Care va fi obiectivul lui Mihalcea la Dinamo! Pe ce perioada a semnat

Stiri Dinamo

Scris de:

Adrian Mihalcea a semnat astazi contractul cu Dinamo si este noul antrenor al echipei.

Adrian Mihalcea vine la Dinamo intr-un moment greu. La semnarea contractului a fost prezent si Florin Prunea, cel care este intr-o relatie foarte proasta cu suporterii dinamovisti. El a spus pe ce durata a fost semnat contractul:

“A semnat un contract pe un an si jumatate si incepand din aceasta dupa amiaza este antrenorul echipei noastre. L-am ales pentru ca este un antrenor pe care l-am dorit cu totii, pentru ca este un baiat serios, pentru ca este un dinamovist, de fapt tot staff-ul lui va fi format din dinamovisti, profesionisti, si pentru ca avem foarte mare incredere in el. O sa fie secund Gica Mihali, Sebi Moga, Iulica Mihaiescu, Catalin Grigore antrenor de portari. La partea financiara nu au fost probleme pentru ca ne-am inteles imediat. Am discutat foarte mult despre ceea ce avem de facut.

Obiectivul este locul sapte si castigarea Cupei Romaniei. Adi a fost antrenorul pe care l-am vrut si a fost tinta noastra de la inceput.” a declarat Prunea pentru Telekom.

Prunea spune ca relatia cu fanii dinamovisti este foarte buna: “Foarte buna, de ce? Cred ca era o jignire pentru Dinamo daca ma duceam in echipamentul oficial sa fac piata, cred ca atunci era o jignire foarte mare. Nu ai cum sa te duci la piata sau oriunde pe strada in echipamentul clubului, aia e tinuta oficiala. Ca am aparut in treningul Iasiului, am fost la piata si in treningul Craiovei, si in treningul echipei nationale, si al lui Bayern dar de o saptamana eu stiu ca s-a apasat asa, pe un buton. Nu ma deranjeaza, s-a apasat nu numai la mine, ci si la jucatori, mizeriile care au aparut, e clar ca s-a dat un semnal de undeva si toti suntem sub lupa sa se scoata tot ce este negativ.

Dar eu ma simt foarte bine in tricoul Iasiului, ma simt foarte bine cand ma duc la Iasi, am stat cinci ani si jumatate, este practic a doua mea casa, iubesc Iasiul, este unul dintre cele mai frumoase orase din Romania, cu oameni extraordinari si ori de cate ori am ocazia sa vorbesc despre Iasi o s-o fac numai la superlativ. O sa ma vedeti de foarte multe ori in treningul Iasiului. Iasiul pentru mine este special, cum este si Craiova speciala, cum este si Dinamo speciala, si echipa nationala”, a declarat oficialul dinamovist, la iesirea din sedinta care a avut loc la hotelul detinut de Ionut Negoita.

Oficial: Adrian Mihalcea noul antrenor al lui Dinamo.

loading...

Lasă un răspuns