Care sunt informațiile noastre în legătură cu situația lui Burcă

Stiri Dinamo

Scris de:

Situația este tensionată la Dinamo în momentul de față.

Astăzi a avut loc o ședință în care a fost prezent și antrenorul lui Dinamo, Ovidiu Burcă. La finalul acelei ședințe, antrenorul echipei noastre a fost evaziv în răspunsuri și a transmis că nu va merge astăzi la antrenamente și nu are nicio concluziei după ședința de astăzi.

Pe bună dreptate, știrea a fost preluată de toate site-urile importante și a creat puțină isterie in rândul suporterilor dinamoviști.

Am căutat să verificăm și din sursele noastre, din ceea ce am aflat, lucrurile s-au rezolvat în proporție de 90% cu antrenorul lui Dinamo și acesta va fi prezent la antrenamentul echipei de mâine. Foarte probabil urmează o comunicare oficială din partea echipei, a conducerii pentru a lămuri confuzia creată.

Nici nu s-a luat în vreun moment posibilitatea ca Ovidiu Burcă să plece, ținând cont de munca excelentă depusă în plan sportiv, alături de administratorul special, Vlad Iacob. Aceștia au format o echipă puternică, care este mai mult decât capabilă să se bată pentru play-off și Dinamo are nevoie de liniște, mai mult ca oricând, pentru a pregăti ultima parte a sezonului.

UPDATE!

Burca rămâne, dar 5 jucători vor pleca

Situația s-a rezolvat la Dinamo și antrenorul echipei va continua la echipă.

Însă evenimentele de ieri nu vor fi lăsate ca atare și 5 jucători vor părăsi echipa, după cum anunță cei de la sport.ro. Astăzi a avut loc o ședința în care s-a discutat ceea ce s-a întâmplat ieri, pe lângă subiectul insolvenței.

Deși au fost informații în presă conform cărora Ovidiu Burcă va pleca de la echipă, noi am anunțat faptul că antrenorul echipei va continua la Dinamo. Însă 5 jucători vor părăsi echipa, după cum anunță sport.ro, este vorba despre: Marius Tomozei, Alin Dudea, Ștefan Fara, Bogdan Gavrilă și Vasile Buhăescu.

Informația a fost confirmată și de sursele Radio Dinamo1948!

Peste cinci zile, Dinamo va disputa primul meci amical din această perioadă de pregătire, în compania celor de la CS Păulești, echipa la care este legitimat Valentin Lazăr. Vor urma și alte meciuri, cu echipe precum CSO Plopeni, Progresul Spartac, CSM Slatina, Gloria Buzău, Muscelul Câmpulung, Unirea Slobozia, Farul Constanța și FC Brașov.

Jucătorii au transmis și ei un mesaj de unitate după evenimentul neplăcut de ieri, care putea fi evitat:

,,CÂINII! ♥️

Jucătorii noștri s-au mobilizat pe rețelele de socializare, după ziua dificilă de ieri. Mesajul comun a fost:

„Trecem peste toate, ne luptăm cu moartea/Când se unesc câinii, ziua învinge noaptea!”

Dinamo București nu poate exista fără caractere puternice în vestiar, iar jucătorii noștri sunt reprezentarea perfectă a spiritului de sacrificiu și a luptei. „Haita” va disputa primul meci amical Sâmbătă, 21 ianuarie, la Buftea, în compania echipei CS Păulești.”, a fost mesajul clubului.

loading...

Lasă un răspuns