Care este starea medicală a lui Gabriel Moura

Stiri Dinamo

Scris de:

Gabriel Moura a fost menajat în meciul cu Sepsi din Cupa României.

Așa cum v-am anunțat în exclusivitate înainte de meci, Gabriel Moura a acuzat probleme medicale la spate și a fost menajat pentru meciul cu Sepsi, astfel încât să nu riște o accidentare și mai gravă. Fundașul lateral a evoluat și la Miercurea Ciuc cu infiltrații și s-a decis să nu se riște în cazul lui.

Jucătorul se simte mai bine însă și a oferit o declarație pentru Playsport la finalul partidei cu Sepsi și sunt șanse să îl vedem în teren în meciul cu Dumbrăvița, de duminică dimineață:

,,Duminică am avut o contractură la spate din cauza căreia n-am putut fi astăzi pe teren, dar mă simt mai bine. Cu Dumbrăvița cred că voi fi pe teren. Nu ne va afecta această înfrângere, chiar dacă se încheie seria de șapte meciuri fără înfrângere. Echipa creste de la zi la zi, de la meci la meci și cred că am dovedit asta și astăzi. Duminică este alt meci și vrem să luăm toate punctele.

Băieții au făcut un meci bun. Suntem mai puternici împreună și, chiar dacă mai avem de muncit, suntem pe drumul cel bun. Nu cred că s-a simțit diferența de un eșalon. Ambele echipe au avut ocazii de gol, a fost un meci plăcut ochiului. Din păcate, a venit autogolul lui Patriche și n-am mai avut timp să egalăm, chiar dacă Iulian (n.r. – Roșu) a marcat un gol superb. Mergem înainte.”, a declarat Moura pentru Playsport.

Ce îi dă încredere lui Burcă pentru viitor

Bilete pentru meciul cu Dumbrăvița! Prețurile biletelor

Echipa noastră este condamnată să câștige meciul cu Dumbrăvița de pe teren propriu, pentru a putea spera în continuare la ocuparea unui loc de play-off în liga secundă. Cu 18 puncte acumulate, Dinamo este la 4 puncte distanță față de primele 6 clasate și avem mare nevoie de victorie.

Meciul se va juca la Giurgiu, Arcul de Triumf nefiind disponibil, deoarece națională de rugby are meci chiar duminică.

Biletele au fost puse în vânzare pentru meciul de la Giurgiu, este de altfel ultimul meci considerat pe teren propriu în anul 2022, Dinamo mai are 3 meciuri de jucat în afară de meciul cu Dumbrăvița, dar toate sunt în deplasare, două în campionat, la Iași și Brașov, dar și unul în Cupa României, la Slobozia.

Dinamo București o înfruntă pe CSC Dumbrăvița, duminică, 13 noiembrie, ora 11:00.

Doar Tribuna 1 a arenei din Giurgiu va fi deschisă pentru duelul cu formația din județul Timiș. Prețul biletelor variază, astfel la sectoarele 3, 4, 5, 7, 8 de la Tribuna 1 tichetul costă 30 de lei. La Peluza Cătălin Hîldan, care se regăsește la sectoarele 10, 11, 12, prețul unui bilet este de 15 lei, asemănător cu tichetele de la Peluza Sud, sector 1.

Biletele pot fi achiziționate online și de la casele de bilete care vor fi deschise în ziua meciului, cu începere de la ora 09:00. În ceea ce îi privește pe deținătorii de abonamente, în sectorul 6 vor intra cei cu abonamente la Tribuna 1 și Tribuna 2, în sectorul 2 cei care dețin abonamente la Peluza Cătălin Hîldan, iar sectorul 9 este destinat celor cu abonamente pentru Peluza Sud.

„Biletele pentru următorul meci în fața propriilor suporteri, Dinamo București vs Dumbrăvița (Liga 2, etapa a 14-a), au fost puse în vânzare prin Bilete.ro, partenerul oficial de ticketing al clubului nostru. Dinamo București vs Dumbrăvița se joacă duminică, 13 noiembrie, la ora 11:00, pe Arena “Marin Anastasovici” din Giurgiu. Doar Tribuna 1 a stadionului din Giurgiu va fi deschisă pentru meciul cu Dumbrăvița, prețurile biletelor fiind următoarele:

  • Sectoarele 3, 4, 5, 7, 8: 30 lei
  • Sectoarele 10, 11, 12 (Peluza Cătălin Hîldan): 15 lei
  • Sector 1 (Peluza Sud): 15 lei

Biletele se pot achiziționa online și pot fi folosite atât digital (de pe telefon sau tabletă), cât și fizic (printate) la punctele de acces de la stadion. Casele de bilete ale stadionului “Marin Anastasovici” din Giurgiu vor fi deschise în ziua meciului, începând cu ora 9:00. Abonații pot intra în baza abonamentelor emise pentru acest sezon competițional, în sectoarele alocate pentru arena din Giurgiu, după cum urmează:

  • Sector 6: Abonamente Tribuna 1 și Tribuna 2
  • Sector 2: Abonamente Peluza Cătălin Hîldan
  • Sector 9: Abonamente Peluza Sud”, a fost anunțul lui Dinamo pe pagina oficială de Facebook.
loading...

Lasă un răspuns