Când va avea loc procesul dintre Dinamo și Serdean

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a reușit să se salveze de la retrogradare într-un sezon în care Cortacero și gașca lui de infractori și amatori și-au dorit să distrugă clubul.

Dorin Serdean, cel care a intermediat afacerea dintre Negoiță și Cortacero, a fost dat afară de Dinamo, fiind un adevărat pericol pentru club. Așa cum v-am anunțat încă din luna martie, Serdean a dat clubul Dinamo în judecată, fiind deschis un proces în care contesta demiterea să din funcția de președinte executiv al clubului.

A fost stabilită și o dată pentru proces, prima înfățișare la tribunal va avea loc pe data de 25 iunie, dată la care se va judecă procesul pe fond. Va vom ține la curent cu desfășurarea evenimentelor!

Cum a fost dat afara Serdean: „Dinamo București a decis astăzi încheierea raporturilor contractuale cu președintele executiv Dorin Serdean, a anunțat președintele Consiliului de Administrație, Constantin Eftimescu, pentru site-ul oficial al clubului, www.fcdinamo.ro.

Comisia de Disciplină din cadrul clubului nostru a constatat absențele nemotivate de la locul de muncă, în ultimele 30 de zile, ale angajatului Dorin Serdean și a hotărât desfacerea contractului încheiat anul trecut între cele două părți. La ședința organizată la sediul clubului a fost prezent și Dorin Serdean. Dinamo București, prin Biroul de presă”

DINAMO TREBUIE SĂ ÎI PLĂTEASCĂ SALARIILE RESTANTE LUI ANDREI SIN

SIN ANDREI DUMITRU vs. SC DINAMO 1948 SA – Pretenții financiare – Admite cererea reclamantului. Obligă clubul pârât la plata drepturilor financiare restante și a taxei de procedură. Cu recurs în termen de 5 zile. Pronunțată azi, 19.05.2021, în ședința nepublică, la sediul LPF.

loading...

Lasă un răspuns