Cand se va juca meciul cu Unirea Slobozia.

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a pierdut ieri la Buzău, iar după meciul de cupă  împotriva celor de la Pandurii, va juca acasă împotriva celor de la Unirea Slobozia.

Alb-roșii vor  întâlni Unirea Slobozia, duminică 02.10.2022. , meciul va începe la ora 11:00. 

În momentul de față sunt două variante de stadion. Prima opțiune este stadionul Arcul de Triumf, stadionul mult visat de către conducerea dinamovistă, dar până acum un stadion pe care nu am evoluat, deși s-a sperat în rezolvarea situației.

Cea mai probabilă variantă în momentul de față pare chiar stadionul Dinamo, unde echipa noastră nu a evoluat până acum în acest sezon, dar care a redevenit o opțiune, după cum a declarat și administratorul special al clubului, Vlad Iacob.

Ce să zic? Iar să zic că echipa arată bine? Da, arătăm din ce în ce mai bine, dar echipa nu adună puncte și e dureros. De fiecare dată jucăm bine, controlăm bine jocul cu minge și fără minge, creștem intensitatea jocului, creștem ritmul. Din păcate, ratezi în halul ăsta!

E binevenită pauza, sper să mai reglăm și să mai schimbăm ceva, să venim cu ceva nou în metodele și mijloacele de pregătire și poate reușim, în primul rând, să înscriem și să nu luăm gol, pentru că, de fiecare dată, luăm un gol mai mult decât adversarul, asta e o altă problemă pe care trebuie să o rezolvăm”, a spus Burcă la finalul meciul de la Buzau.

„După fiecare interviu am zis că facem o echipă competitivă. Ne batem de la egal la egal cu echipe care au bugete mari, au avut timp, au adus jucători și au un lot extraordinar. Trebuie să vedem și lucrurile astea și să avem răbdare. Din păcate, știți cum e la Dinamo, lumea nu are răbdare”, a precizat Burcă.

Întrebat unde va mai juca echipa meciurile de pe teren propriu, având în vedere problemele de la Clinceni, Burcă a dat un răspuns neașteptat. „Nu o să jucăm înaltă parte. Dacă nu avem unde să jucăm, mergem în Ștefan cel Mare, la noi acasă, poate avem mai mult noroc acolo”, a spus Burcă.

loading...

Lasă un răspuns