AcasăStiri DinamoCând se va juca meciul cu Oțelul

Când se va juca meciul cu Oțelul

Pentru Dinamo urmează câteva dueluri extrem de importante în campionat, decisive în lupta pentru promovare.

Pentru Dinamo urmează câteva dueluri extrem de importante în campionat, decisive în lupta pentru promovare.

Mâine seară are loc un duel ca o finală, cu Iași pe teren propriu, pe Arcul de Triumf. Luni, 1 mai, Dinamo se deplasează la Buzău pentru echipa lui Adi Mihalcea, în prima etapă din returul play-offului ligii secunde.

Urmează meciul cu Unirea Dej , care nu a fost încă anunțat oficial în ce zi se va juca, apoi urmează etapă intermediară din etapa cu numărul 8, în deplasare la Galați. Joi seară, 11 mai, de la 20:30, avem duelul cu Oțelul în deplasare. Putem deduce din această programare faptul că mai mult ca sigur partida cu CSA Steaua din etapa cu numărul 9, penultima rundă din play-off, nu se va juca în week-end, astfel că, zvonul conform căruia meciul Dinamo-Steaua se va juca pe 15 mai, este real.

Cine va arbitra meciul dintre Dinamo și Iași

Arbitrajul a fost o mare problemă la meciul cu Steaua, deși a fost delegat un arbitru de Liga I.

Andrei Florin a fost delegat pentru meciul de mâine seară de pe stadionul ,,Arcul de Triumf”, la tușe va fi ajutat de Ghiciulescu Răzvan și Duță George.

Andrei Florin este arbitru din lotul de Liga I și a mai condus echipa noastră în trecut. Ultimul meci cu Andrei Florin la centru a fost în Liga I în 2021, Dinamo-Argeș 0-2 din luna august.

Fostul președinte al lui Dinamo, Florin Prunea e de părere că susținerea suporterilor este un avantaj pentru Dinamo, iar acest lucru ar putea cântări decisiv în lupta pentru promovarea în prima ligă.

„Va fi foarte greu. Dinamo are șansă că este singura echipă care vine cu publicul. Și au și niște jucători cu experiență. Au pierdut acum cu Steaua din cauza unei conjuncturi. Sunt câțiva fotbaliști acolo care au experiență în primul eșalon și pot să ducă un meci de baraj.

E singura echipă de la locul 3 în jos care-mi dă sentimentul ăsta. Dinamo dacă o să câștige o să se bată în continuare pentru locurile direct promovabile. Va fi un meci important și pentru Iași. Nu înțeleg problemele de acolo, de ce l-au înjurat suporterii pe antrenor, pe jucători”, a spus Florin Prunea.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare