Când se joacă meciul cu Viitorul Pandurii Tg Jiu

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo o întâlnește marți, de la ora 18:00, pe Oțelul Galați, în runda secundă.

Dinamo a avut aproape două săptămâni de pauză între meciuri, prilej pentru Ovidiu Burca să lucreze cu jucătorii și să regleze problemele din joc.

Însă nu același lucru se va întâmpla pentru runda a treia, deoarece Dinamo va avea puține zile la dispoziție până la meciul din etapa cu numărul 3.

Dinamo o întâlnește în deplasare pe Viitorul Pandurii Tg Jiu și conform programării Federației Române de Fotbal, partida se va juca, sâmbătă, 20 august,de la ora 18:45. Meciul se va juca pe frumoasa arenă din Târgu Jiu. Viitorul Pandurii Tg Jiu are 0 puncte după primele 2 etape.

Programul din zilele următoare la RD1948

Vom avea mai multe emisiuni importante și transmisii live în următoarele două zile. Următoarea emisiune la Radio Dinamo1948 va fi luni dimineață, de la ora 08:00! Vom avea o schimbare temporară de oră, asta deoarece Ovidiu Burcă va susține conferința de presă premergătoare partidei cu Oțelul Galați. În cadrul conferinței de presă va fi prezent și mijlocașul central, Nelut Roșu.

Așa cum v-am anunțat,conferința de presă de la 11:00 va fi transmisă în direct la Radio Dinamo1948! Mâine seară vom avea Sinteza Zilei, începând cu ora 19:00!

Marți este ziua de meci și vom începe cu Matinalul de la ora 09:00, iar cu o ora înainte de meci, de la 17:00, vom avea avancronica partidei, cu intervenții de la stadionul din Clinceni.

Imediat după meci, ne vom auzi la Realitatea Sportivă și pe canalul de Youtube Radio Dinamo1948, pentru o analiză amplă a disputei de pe stadionul din Clinceni, sperăm să discutăm despre o victorie a echipei noastre.

Data de 16 august este și ziua alegerilor în DDB și la finalul zilei va fi anunțat numele noului președinte al programului DDB!

Sperăm să avem parte de vești bune și în ceea ce privește negocierile cu grupul de investitori interesați să vină la Dinamo, iar totodată, să avem parte de noutăți și la nivel de lot.

HAI DINAMO!

loading...

Lasă un răspuns