Când se joacă meciul cu Unirea Dej

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are meci în acest week-end în deplasare la Târgu Jiu, împotriva celor de la Viitorul Pandurii Tg Jiu, o echipă care nu a obținut niciun punct până în acest moment.

Dinamo o întâlnește în runda cu numărul 4 pe Unirea Dej, o formație care a obținut maxim de puncte în primele două runde. Din informațiile noastre, meciul a fost programat, sâmbătă, 27 august, de la ora 11:30. Meciul se va juca tot pe stadionul din Clinceni.

Din informațiile noastre, partida cu Concordia Chiajna, din etapa a 5-a, ar urma să se joace tot în week-end, de la ora 11:00, sâmbătă sau duminică.

Ivanov și-a găsit echipă

Antoni Ivanov, jucătorul bulgar intrat în depresie odată cu retrogradarea lui Dinamo, și-a găsit echipă.

Bulgarul nu a dorit să continue la Dinamo în liga secundă și echipa noastră i-a reziliat contractul, mai ales că avea un salariu mult peste media ligii secunde, chiar dacă echipa va trebui să achite o sumă de 50 000 de euro către Craiova.

Mijlocașul bulgar Antoni Ivanov (26 de ani), liber de contract după despărțirea de Dinamo, a semnat cu FC Botoșani.

Doi jucători care au făcut parte din lotul cu care Dinamo a căzut în Liga 2 au fost prezentați ieri la cluburi din Liga 1. Dacă portarul Mihai Eșanu a semnat cu Chindia Târgoviște, mijlocașul bulgar Antoni Ivanov a ajuns la FC Botoșani.

Ivanov a semnat un contract valabil 2 ani și va purta numărul 4 la echipa pregătită de Mihai Teja. La Dinamo, cu care a semnat în ianuarie 2022 după o aventură la CSU Craiova, Ivanov a adunat 12 apariții, un gol și o pasă decisivă.

loading...

Lasă un răspuns