AcasăStiri DinamoCând se află care este accidentarea lui Bordusanu! Informații false despre Tomozei

Când se află care este accidentarea lui Bordusanu! Informații false despre Tomozei

Din păcate, meciul de ieri a fost unul cu multe victime pentru echipa noastră.

Unii jucători își vor reveni fără probleme, dar din păcate accidentarea lui Antonio Bordusanu este una care pare gravă la prima vedere și sunt temeri că ar putea fi vorba chiar de o ruptură a ligamentelor încrucișate, accidentarea de care au avut parte în ultimul an Tomozei și Buleică.

Chiar și Ovidiu Burcă se arată destul de îngrijorat la finalul partidei: ,,La Bordusanu nu știu exact, are o problemă la genunchi, îmi doresc să fie bine. Din cauza asta nu sunt prea bucuros, nu știu ce s-a întâmplat, sperăm să fie bine, e un tânăr de mare viitor și sper să îl avem alături de noi”, a declarat Burcă la finalul partidei.

Mâine cel mai probabil vom afla un răspuns în privința situației lui Bordusanu, sperăm să nu fie vorba de ceva foarte grav în cazul său.

O absență de mai lungă durată ar fi o lovitură mare pentru jucător, dar și pentru Dinamo, care rămâne în doar doi jucători U19, Cristian Delciu și Denis Oncescu. Foarte probabil va fi nevoie de a fi promovat un junior în următoarele săptămâni, tocmai pentru a fi o varianta de rezervă. Delciu a intrat ieri bine în joc, dar rămâne de văzut cât de bine va reuși să se adapteze la nivelul ligii secunde, la a juca 90 de minute, nu 20-30 de minute pe final de meci.

În privința lui Tomozei au apărut informații conform cărora jucătorul ar avea nevoie de încă o intervenție chirurgicală la menisc, dar nu este adevărat din informațiile RD1948. Jucătorul se antrenează de câteva săptămâni cu echipa, probabil va putea fi pe banca de rezerve în perioada următoare, în funcție de antrenorul Ovidiu Burca.

,,Am întâlnit o echipă bună, care a pierdut în ultima etapă la Iași în ultimele minute. Știam că ne va aștepta un meci foarte greu, dar majoritatea timpului am controlat meciul, așa cum ne dorim, chiar dacă gazonul vedeți cum a arătat. Ultimele minute au fost trăite la maxim, au fost probleme cu capete sparte, trei arcade sparte, nu trebuie să ne plângem, mă bucur că am rezistat până la final.

Chiar dacă aveam doi oameni mai puțini, asta înseamnă Dinamo, toți când joacă cu Dinamo ,toți vor să ne bată, să ne ia inimile din piept și să ne pună la masă de duminică, să povestească nepoților cum a fost. Trebuie să răspunzi cu aceiași intensitate, mă bucur că băieții au înțeles asta, trebuie să jucăm la intensitate, toate echipele se mobilizează. Dacă e cu sânge, vărsăm sânge, dar asta înseamnă Dinamo.

Toată lumea când joacă cu Dinamo, e momentul lor când vor să se afirme, eu nu acuz pe nimeni, toți prin mijloacele și metodelele vor să câștige. Vin cu linia mai în spate, încearcă să facă fel și fel de strategii, noi trebuie să fim pregătiți, teren prost, vreme rea sau bună, trebuie să câștigăm meciurile. Mă bucură spiritul pe care îl are echipa, l-am scos în evidență în ultimele meciuri, asta ne aduce punctele.” Ovidiu Burca

,,Dinamo e familia mea, clubul meu de mic”

Ahmed Bani este un jucător schimbat în această perioadă, un jucător în care Ovidiu Burca a avut și are mare încredere.

Această este răsplătită de evoluții foarte bune din partea mijlocașului ofensiv, care a marcat astăzi dintr-o lovitură liberă, deși ratase în prealabil o lovitură de pedeapsă. Bani spune că echipa este mult mai închegată și obiectivul este acela de a merge în play-off:

,,Important este că am câștigat, a fost un meci foarte greu din toate punctele de vedere, așa se câștigă un meci, cu multă muncă. Eu am vrut să marchez și din penalty, am ratat, îmi pare rău, dar m-am scos cu lovitura liberă. Exersez și la antrenamente, important e că mi-a ieșit acum.

Obiectivul nostru principal este să ajungem în play-off, după vom vedea, dar asta ne dorim acum. Situația o știm, avem răbdare, suporterii sunt lângă noi, tragem din greu și așteptăm să vină și salariile. Echipa s-a închegat mult mai bine, a fost un început destul de greu. Rezultatele ajută, fanii la bine și la rău ne-au ajutat, dar rezultatele îi face să vină alături de noi.

Jucăm unde putem, am câștigat aici, la Giurgiu, oriunde trebuie să câștigăm! Eu sunt fericit la Dinamo, îmi fac treaba cât mai bine, sunt la Dinamo de 10 ani de zile, Dinamo e familia mea, clubul meu de mic.”, a declarat Ahmed Bani la finalul meciului.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare