AcasăStiri DinamoCând este programată reunirea echipei

Când este programată reunirea echipei

Dinamo este într-o vacanță meritată după finalul excelent de sezon, care a readus echipa noastră în primul eșalon.

Dinamo este într-o vacanță meritată după finalul excelent de sezon, care a readus echipa noastră în primul eșalon.

Finalul meciului cu Argeș de la Mioveni a adus câteva zile de distracție în rândul echipei, dar mulți au dorit să plece și repede în vacanță, asta deoarece au doar câteva zile libere, asta și pentru că sezonul în Liga I începe mult mai repede decât în liga secundă.

Jucătorii se vor reuni pe data de 15 iunie, cu o lună înainte de startul sezonului în Liga I. Detalii despre desfășurarea cantonamentului de vară nu sunt finalizate, dar planurile sunt pentru un cantonament desfășurat în afara țării. Vă vom ține la curent în această privință, dar până la reunire, le urăm și noi jucătorilor vacanță plăcută!

EXCLUSIV: ,,S-a terminat perioada gratuităților, invitațiilor și protocoalelor”

Dinamo a încheiat sezonul cu mult entuziasm din partea fanilor dinamoviști, care au fost prezenți în număr foarte mare pe Arena Națională la barajul de promovare, dar și câteva mii de dinamoviști au fost alături de echipă la returul de la Mioveni.

Andrei Nicolescu, președintele executiv al clubului Dinamo, a lansat o provocare către fanii dinamoviști. Întrebat fiind de stadionul pe care echipa va juca, după ce anul trecut, în liga secundă, echipa a evoluat la Clinceni, pe Arcul de Triumf sau pe Arena Națională, acesta spune că dacă fanii vor achiziționa 15.000 de abonamente, atunci formația bucureșteană va juca toate partidele pe cea mai mare arenă a țării.

,,Eu cred că suporterii lui Dinamo sunt în stare și vor depăși un număr de 15.000 de abonamente. Eu promit că dacă reușim să atingem numărul acesta toate meciurile o să fie pe Arena Națională.”

Președintele executiv al clubului a transmis un mesaj referitor la achiziția de abonamente și bilete pentru sezonul următor și se pare că ”era” gratuităților” a luat sfârșit:

,,Vreau să transmit un mesaj important, al solidarității celor cu venituri peste medie, cu cei din peluză care își plătesc meci de meci biletul. A venit timpul ca toți suporterii lui Dinamo să își respecte clubul și să înțeleagă faptul că tot ce organizează Dinamo reprezintă un cost, iar dacă ei sunt prieteni și apropiați ai clubului, vor contribui la acest cost.

S-a terminat perioada gratuităților, invitațiilor și protocoalelor.  Așa cum cei din tribune și peluză pot plăti pentru un bilet, tot așa cei care au un statut social care le permite să vină la lojă pot să își plătească locul la lojă. Trebuie să existe solidaritate între fanii dinamoviști, indiferent de statutul social.

Familia Dinamo înseamă că toți contribuim! Toți respectăm ceea ce se construiește la Dinamo. Ei sunt aproape de Dinamo respectând munca și costul organizării evenimentelor de către Dinamo!”, a transmis președintele executiv al clubului Dinamo, Andrei Nicolescu.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare