Când ar putea juca ultimul transfer

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo se pregătește de meciul cu Steaua de vineri seară, de pe Arena Națională.

Un meci în care echipa noastră trebuie să obțînă un rezultat pozitiv, mai ales că se anunță o asistență mare pentru acest duel, în care Ovidiu Burcă vrea să aibă la dispoziție tot lotul.

Ultimul transfer, Gorka Larrucea, nu a fost în lot până în acest moment și Ovidiu Burcă a vorbit despre situația jucătorului iberic, în cadrul emisiunii ”Ultras Dinamo”, de pe Realitatea Sportivă:

,,Ultimul lui meci în mai, nu a făcut antrenamente în cadrul unei echipe, a venit cu deficit de pregătire, de 2 săptămâni este cu noi, în această săptămâna a intrat în programul echipei complet și cred că la meciul cu Steaua va fi pe bancă. E nevoie de puțin timp, chiar dacă în ultimii ani a avut o serie de meciuri jucate la un nivel bun. Genetic, este un jucător cu o capacitate de efort ridicată, e nevoie să îl aducem unde vrem noi, ne trebuie răbdare.”, a declarat Ovidiu Burcă pentru Realitatea Sportivă.

Născut în Spania, la Barakaldo, pe 24 februarie 1993, Gorka Larrucea a jucat 20 de meciuri pentru SD Amorebieta în Segunda Division, sezonul trecut, marcând un gol în meciul de pe teren propriu cu Sporting Gijon, 1-1.SD Gernika Club (2013-2019), Real Union (2019-2020) și SD Amorebieta (2020-2022) sunt echipele la care a evoluat Gorka Larrucea.
197 de meciuri, 15 goluri și 6 pase decisive a adunat Gorka Larrucea în carieră, LaLiga 2, Cupa Spaniei și a treia divizie a campionatului iberic.

Conferință de presă Ovidiu Burcă înainte de Dinamo-Steaua

Suporterii dinamoviști sunt așteptați în număr cât mai mare pentru a-i susține pe favoriți, dar avem nevoie că jucătorii să se ridice la nivelul așteptărilor și să obținem un rezultat pozitiv.

Meciul va fi prefațat în cadrul unei conferințe de presă susținută de antrenorul lui Dinamo, Ovidiu Burcă, joi, 08 septembrie, începând cu ora 12:00. Conferință de presă va fi transmisă LIVE pe paginile de facebook Radio Dinamo1948 și pe canalul de Youtube, în direct din baza de pregătire de la Săftica.

Vă așteptăm alături de noi în număr cât mai mare!

CITESTE SI:

Care este situația lui Valentin Borcea

,,Domnul Șerdean este dispus să cedeze pachetul pe care îl deține”

loading...

Lasă un răspuns