Când ar putea începe lucrările de demolare

Stiri Dinamo

Scris de:

Suporterii dinamoviști așteaptă cu nerăbdare să înceapă lucrările de demolare la stadionul Dinamo.

Echipa noastră trebuie să își caute alt stadion pe care să evolueze în sezonul următor al ligii secunde, asta deoarece stadionul Dinamo nu va mai fi utilizat. Se așteaptă lucrările de demolare și acestea ar trebui să înceapă anul acesta.

Într-un interviu acordat în Playsport, președintele CS Dinamo, Ionuț Popa, a declarat că sunt timpi morți, peste care nu se poate trece, dar speră că până la finalul anului să înceapă lucrările de demolare:

,,Lucrurile merg într-o direcție corectă. Acum, dacă reușim să eficientizăm și pașii, astfel încât să reducem timpii, pentru că sunt foarte mulți timpi morți. Eu cred că, întotdeauna, aceste probleme sunt reprezentate de contestații și de duelul operatorilor economici de a domina, fiecare, o anumite piață, cum ar fi de proiectare, de studii.

Ei sunt concurenți și sportul are de suferit, pentru că stăm după alte interese. În concluzie, dacă reușim să trecem peste aceste aspecte, putem ca, până la sfârșitul anului, să ne apucăm de demolare. Totul ține de acești timpi morți care, întotdeauna, au fost esențiali, din acest motiv nu poți avea o imagine clară sau o predictibilitate… apar tot felul de nebuni, ca să spun în termeni adecvați de stadion, care încurcă.

Nu pentru că ar avea ceva cu Dinamo, fiecare se gândește la interesul propriu, iar atunci trebuie să așteptăm până la parcurgerea tuturor etapelor legale”, a declarat Ionut Popa pentru Playsport.

De ce nu dorește CS Dinamo asocierea momentan cu Dinamo! Soluția indicată de Ionuț Popa

INTERVIU fără menajamente cu Ionuț Popa, președintele lui Dinamo: „Cea mai bună soluție, la ora actuală, este clubul sportiv! Căutăm o soluție de asociere cu un privat” 

loading...

Lasă un răspuns