AcasăStiri Dinamo,,Campionatul este prioritatea''

,,Campionatul este prioritatea”

Dinamo va evolua azi, de la ora 21:00, contra celor de la FCU Craiova, în prima etapă din grupele Cupei României.

Oltenii sunt în cădere în campionat, s-au îndepărtat de play-off și au ajuns în zona roșie. Elevii lui Ovidiu Burcă au fructificat și jocul rezultatelor, s-au apropiat la 4 puncte de locurile de play-off, cu toate că sunt încă în partea secundă a clasamentului.

Momentan, reaprinse speranțele în cursa pentru play-off/posibilă cursă pentru promovare, Dinamo se concentrează pe eșalonul secund, de aceea partida cu alb-albaștrii trece în plan secund. Și competiția cu un format inedit și ciudat.

„Și ceilalți băieți s-au antrenat bine, sunt mulțumit de ei, pot pune probleme titularilor. Este o ocazie bună și pentru ei să-i văd la treabă, au avut posibilitatea mai puțin să se afirme. Campionatul este prioritatea, dar asta nu înseamnă că lăsăm Cupa României deoparte. Echipa își poate crește nivelul în astfel de meciuri, precum cel cu FCU Craiova, un duel de prestigiu”, a comentat Burcă pentru Gazeta Sporturilor.

Vor evolua și jucători care, poate, ar fi meritat mai multe minute, dar au șansa acum să arate că Dinamo se poate baza pe ei. FCU Craiova este echipă de Liga 1, dar cei ce vor intra pe teren vor da totul ca să arate că merită să reprezinte Dinamo

,,Meciul cu FCU va fi pentru prestigiu, pot să crești ca echipa, să ridici nivelul, obiectivul faptul că am intrat în grupe este un pas impotant în acest an. Știți bine ce probleme au fost, vor juca și niște jucători care poate ar fi meritat mai multe minute, dar au șansă în meciul asta să arate că pot să mă bazez pe ei. Este un obiectiv Cupa, trebuia să fim însă realiști. La cum a început sezonul asta, nu știu dacă trebuie să ne setăm obiective nerealiste. O să dau șanse unor jucători care au evoluat mai puțin. Craiova este de prima ligă, dar cei care vor intra în teren, vor da totul.”, a mai spus Ovidiu Burcă dupa meciul cu Ripensia.

Bilete la Dinamo-Craiova

Dinamo București va juca la Giurgiu cu FC U Craiova 1948 într-un meci programat marți, 18 octombrie, la ora 21:00, pe stadionul „Marin Anastasovici”. Biletele au fost puse în vânzare prin Bilete.ro, partenerul oficial de ticketing al clubului nostru.

Biletele achiziționate online pot fi folosite digital (de pe telefon sau tabletă) sau printate, la porțile de acces ale stadionului din Giurgiu. Casele arenei din Giurgiu vor fi deschise marți, 18 octombrie, începând cu ora 18:00.
Abonații clubului pot intra în baza abonamentelor în sectoarele alocate, comunicate pe e-mail.
3 meciuri va juca Dinamo București în faza grupelor, în noul format al Cupei României. FC U Craiova 1948, Sepsi Sf. Gheorghe și Unirea Slobozia sunt adversarii roș-albilor.

https://www.bilete.ro/dinamo-1948-bucuresti-fcu-craiova-1948-cupa-romaniei/

Preturile biletelor la acest meci:
Loja : 100 ron
Tribuna 1 : 35 ron
Tribuna 2: 25 ron
Peluze : 15 ron

Biletele se pot achizitiona online si pot fi folosite atat digital (de pe telefon sau tableta), cat si fizic (printate) la punctele de acces de la stadion. De asemenea se pot achizitiona si fizic de la casierie, in ziua meciului, incepand cu ora 18:00 si pana la pauza meciului.

Abonatii pot intra in baza abonamentelor in sectoarele alocate, comunicate pe email.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare