AcasăStiri DinamoBuzău-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă

Buzău-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă

Buzău și Dinamo se întâlnesc în această după-amiază într-un duel extrem de important pentru echipa noastră.

Buzău și Dinamo se întâlnesc în această după-amiază într-un duel extrem de important pentru echipa noastră.

Se vorbește în această perioadă despre șansele pe care le avem pentru promovarea directă, șanse care au scăzut dramatic după ultimele două înfrângeri, dar și după ultimele rezultate înregistrate de Oțelul Galați. Cine ar fi crezut, după o victorie cu 3-0 obținută de Dinamo împotriva echipei lui Dorinel Munteanu, vor urma două înfrângeri categorice pentru noi, în vreme ce Oțelul obține 6 puncte?

Acum începe returul din play-off, mai sunt 5 meciuri, 15 puncte puse în joc și Dinamo trebuie să își revină după pumnii încasați cu Steaua și Iași. Atmosfera pare destul de bună la echipă, dar sunt voci nemulțumite în rândul fanilor cu privire la alegerile pe care antrenorul lui Dinamo le-a făcut în ultimele etape, mai ales în ceea ce privește postul de portar.

Minusurile evidente din lot, faptul că Dinamo nu a putut efectua transferuri în perioada de mercato, ne-a adus în situația de a nu putea face schimbări în echipă, de a nu avea soluții U19 în afara postului de portar.

Buzău are altă stare de spirit în comparație cu Dinamo, echipa lui Adi Mihalcea vine după o victorie importantă obținută cu CSA, 1-0, primul lor succes în play-off. O echipa care a pierdut un singur meci, o formație care a primit doar 3 goluri în 5 meciuri, nu prea marchează, dar o formație greu de învins. Ovidiu Burcă spunea la emisiunea ,,Dinamo 7/9” de la Playsport faptul că este echipa cu cel mai bun lot din play-off.

Buzău are și ea absențe importante astăzi, trei jucători nu sunt apți, Dudu,Angelov și Oțelită nu pot evolua, în vreme ce Adi Mihalcea nu poate lua loc pe banca de rezerve din cauza eliminării din partida trecută.

DUJMOVIC- MOURA, GIAFER, PATRICHE, AMZAR- GORKA, N. ROSU, A. IRIMIA- BANI, GHEZALI, BORCEA

Rezerve: Stoian, Bena, I. Rosu, Demici, D. Irimia, Bordusanu, Serban, Pop, Florescu

01.05.2023 Avancronica meciului Gloria Buzău-DINAMO BUCUREȘTI

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare