miercuri, iulie 17, 2024
AcasăStiri DinamoBurcă crede că CSA nu are ce căuta în play-off! Care este...

Burcă crede că CSA nu are ce căuta în play-off! Care este motivul

Dinamo are la orizont meciuri foarte grele, foarte importante, care vor da direcția echipei noastre în play-off.

Dinamo are la orizont meciuri foarte grele, foarte importante, care vor da direcția echipei noastre în play-off.

După meciul cu Oțelul din campionat, de vineri seară, Dinamo o întâlnește pe CSA într-un meci care este programat teoretic pe 17 aprilie, dar o partidă care ar putea fi mutată în altă zi (DETALII AICI).

Ovidiu Burcă nu crede că meciul cu CSA ar trebui să aibă loc în play-off și antrenorul lui Dinamo a explicat de ce:

”Nu mi se pare corect ca echipe care n-au drept de promovare să participe în play-off! Pur și simplu, nu mi se pare normal din punct de vedere sportiv ca unii care nu au dreptul de a promova să participe într-o competiție, într-un campionat, în care ceilalți au dreptul și luptă pentru acest lucru.

Nu vreau să spun că pot exista jocuri de culise. Departe de mine acest lucru. Dar, într-un fel sunt convins că va juca Steaua împotriva lui Dinamo și într-un alt fel va juca împotriva altor echipe unde nu există această rivalitate extraordinară.

Chiar dacă mi-am spus părerea personală, nu sunt eu în măsură să judec lucrurile. Asta este situația, va trebuie să nu stăm foarte mult să ne lamentăm. Va trebui să luăm fiecare meci în parte, iar cu CSA… știți foarte bine… este rivalitatea asta care face foarte mult bine fotbalului românesc și va trebui să ne impunem jocul și să arătăm că pentru noi, dincolo de o ambiție personală a suporterilor, a noastră, ca sportivi, suntem ghidați de un obiectiv mult mai măreț decât al lor.

Pentru ei este pur și simplu o ambiție personală, din moment ce nu pot promova în acest an în prima ligă”, a spus Ovidiu Burcă într-un interviu acordat pentru ProSport.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare