AcasăStiri DinamoBratu a blocat transferui lui Ivan Pesic

Bratu a blocat transferui lui Ivan Pesic

Ivan Pesic a revenit in primul 11 al lui Dinamo in meciul cu Gaz Metan, asta desi acum doua etape mijlocasul ofensiv croat nici nu facuse parte din lot. 

Florin Bratu are incredere in continuare in Pesic, pe care il vede drept solutie pentru ofensiva lui Dinamo si se pare ca antrenorul echipei noastre s-a opus plecarii lui Pesic in aceasta vara. 

Conform gsp.ro, BATE Borisov l-a dorit insistent pe mijlocasul de banda Ivan Pesici, 26 de ani, dar bielorusii s-au lovit de refuzul lui Florin Bratu. Asta cu toate ca la nivel verbal transferul era ca si facut! In prima faza, BATE, care joaca in turul trei al Ligii Campionilor, le-a propus bucurestenilor 150.000 € plus procente dintr-o vanzare viitoare, dar managementul dinamovist a refuzat vehement mutarea.


Borisov a dublat suma, iar sefii ros-albi au acceptat. Mutarea a cazut insa in momentul in care antrenorul Florin Bratu a fost intrebat daca este de acord: „Ma bazez pe el, e un jucator important pentru mine si nu vreau sa plece. Cel putin, nu pe suma aceasta”, ar fi transmis tehnicianul de 38 de ani.

Aceleasi surse sutin ca mutarea se mai poate face doar daca Borisov va mai plusa financiar, dar sansele sunt foarte mici. Oricum, daca Pesici va fi vandut, Dinamo ar trebui sa vireze 20% din suma de transfer celor de la Hajduk Split, fosta echipa a mijlocasului croat. Informatia pare reala, deoarece va informam inca de la inceputul lunii faptul ca impresarul lui Pesic ii cauta echipa jucatorului, pentru ca acesta nu era considerat titular de Bratu.

“Este un jucator cu calitate, insa imi doresc mult mai mult de la el in ceea ce priveste eficienta. A fost adus avand o cota buna, toata lumea vorbea de el. Eu zic ca poate mai mult, inca se cauta, nu este la nivelul dorit, dar eu o sa ii acord incredere, lui si celorlati, dar recunosc ca ma asteptam la mai mult din partea lui. Cred ca si el stie acest lucru.”  spunea Bratu acum doua saptamani in legatura cu situatia lui Pesic.

„Eu sper sa nu mai primim goluri, e adevarat ca avem probleme. Echipa joaca, se exprima bine, are entuziasm. Speram, e abia etapa a treia, sa avem evolutii mai constante, sa gasim un echilibru in toate compartimentele astfel incat sa primit mai greu gol. Mie imi place fotbalul ofensiv, orice este un risc, nu numai in fotbal, dar asta imi place.”

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare