AcasăStiri DinamoBilete pentru fanii dinamoviști la Buzău! Cum se pot achiziționa

Bilete pentru fanii dinamoviști la Buzău! Cum se pot achiziționa

Dinamo se pregătește de reluarea returului și echipa noastră are mare nevoie de un rezultat pozitiv la Buzău.

Dinamo se pregătește de reluarea returului și echipa noastră are mare nevoie de un rezultat pozitiv la Buzău.

FC Buzău a scos la vânzare online și la case biletele pentru duelul cu Dinamo, de pe 1 mai, ora 17:30, din prima etapă a returului de play-off Liga 2. Celelalte 2 meciuri sunt Unirea Dej – CSA Steaua și Poli Iași – Oțelul.

Intrarea generală pe arena din Crâng este 15 lei, iar galeria „câinilor” are bilete separate, online.

Biletele pot fi achiziționate de aici: https://www.blt.ro/gloria-buzau-sc-dinamo-1948-sa-bucuresti-acces-galerie.html

Dinamo are disponibile sectoarele 36 si 37 de la peluza SUD (peluza oaspetilor).

În sezonul regular, Buzăul s-a impus cu 2-1, cele două echipe au mai jucat un amical în noiembrie, scor 2-2, iar în prima etapă din turul play-off-ului de Liga 2 a mai fost o remiză, 1-1.

Buzăul vine după victoria cu Steaua, 1-0, iar Dinamo după înfrângerea cu Poli Iași, 1-3.

Adrian Mihalcea, antrenorul lui FC Buzău, a fost eliminat pe finalul meciului cu CSA Steaua și nu va putea sta pe bancă la partida cu Dinamo, după ce a aruncat o minge în teren. Și elevul său Dudu va lipsi, care a luat „roșu” în prelungiri.

,,Din păcate, suntem din ce în ce mai puțini. Pe lângă prostia pe care am făcut-o – voi lipsi la următorul meci, o idioțenie care nu m-a ajutat cu nimic -, l-am pierdut și pe Dudu, plus schimbările, pentru rupturi musculare. Vor lipsi o perioadă lungă de timp.

Eu am vrut să-i dau mingea celui care bătea, dar am dat-o în teren și regulamentul așa este. Îmi pare rău, sper să nu afecteze”, a spus Mihalcea la Orange Sport, după meciul din etapa recent încheiată.

,,Nu mă gândesc să pregătesc meciurile de baraj, mă pregătesc de meciul de săptămâna viitoare de la Buzău. Cât avem șanse matematice, trebuie să luptăm pentru locul 3.” Ovidiu Burca

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare