Bejan a reclamat Dinamo la comisii

Stiri Dinamo

Scris de:

Florin Bejan nu mai este jucătorul lui Dinamo, fundașul central și-a încheiat contractul cu echipa noastră, dar asta nu înseamnă că lucrurile sunt rezolvate.

Florin Bejan a anunțat încă din momentul în care s-a încheiat sezonul că are de gând să își ceară banii cuveniti pentru lunile în care nu a fost plătit, iar fundașul central și-a căutat dreptatea la comisii. Liber de contract, Bejan așteaptă acum banii după ce și-a găsit dreptatea la Camera Națională pentru Soluționarea Litigiilor din cadrul FRF. Din informațiile RD1948, Bejan are de primit în jur de 40 000 de euro.

BEJAN FLORIN vs. SC DINAMO 1948 SA – Pretenții financiare – Admite cererea reclamantului așa cum a fost formulată. Obligă clubul pârât la plata drepturilor financiare restante și a taxei de procedură. Cu recurs în termen de 5 zile.

Un nou parteneriat anunțat de Dinamo

Într-o perioada în care mulți nu vor să audă de Dinamo și cu greu pot fi aduși sponsori lângă echipă, este de apreciat și remarcat când se ajunge la o înțelegere.

Astăzi FC Dinamo a anunțat un nou parteneriat realizat cu firma BILANCIA, asociere anunțată pe pagina oficială de facebook a clubului Dinamo:

,,BILANCIA susține DINAMO
Clubul Dinamo București anunță încheierea unui parteneriat pentru sezonul competițional 2021-2022 cu BILANCIA, una dintre cele mai importante companii din Europa în sectorul distribuției de utilaje și accesorii pentru industria ospitalității.

“Încercăm să aducem cantonamentul de la Săftica la un nivel european și aici vorbim de alimentație, condiții de pregătire, recuperare, vitaminizare. Suntem bucuroși să anunțăm că echipa BILANCIA s-a alăturat proiectului nostru”, a declarat managerul sportiv Marius Adrian Nicolae

Despre BILANCIA
Lider în domeniul importului și furnizării de echipamente profesionale și accesorii pentru pregătirea, menținerea și servirea preparatelor culinare și a băuturilor, BILANCIA a fost fondată în 1992, are capital românesc 100% și acoperă țara cu 14 sucursale. Noul partener al clubului Dinamo București oferă cea mai bună valoare investiției clienților și, totodată, soluții pentru toate segmentele de preț și calitate.

Toți consultanții BILANCIA sunt profesioniști experimentați, ceea ce garantează faptul că fiecare client va discuta întotdeauna cu o persoană care cunoaște acest domeniu în profunzime.’‘ se arată în comunicatul oficial al clubului, pe pagina de facebook a clubului

loading...

Lasă un răspuns