AcasăCS DinamoBC Timisoara-Dinamo: Infrangere, dar semne bune

BC Timisoara-Dinamo: Infrangere, dar semne bune

Dinamo a avut o mare problema in acest sezon, principalul motiv pentru care echipa noastra nu joaca in acest moment in grupa 1-6 si ne jucam calificarea in play-off in 7-12: meciurile din deplasare. Din pacate, nici in aceata seara aceasta ecuatie nu a fost rezolvata, se pare ca Todorov mai are ceva de lucru

Dinamo a inceput destul de rau meciul, fiind condusi cu -14 dupa primul sfert, o diferenta foarte mare de recuperat, mai ales in deplasare. Dinamo a avut un sfert 2 foarte bun, ne-am apropiat la -4 , 45-41 si parea ca sansele sunt egale in acel moment. Din nefericire, ultimele doua sferturi, nu au adus imbunatatiri pe tabela, scorul final fiind de 91-85. Dar ar fi cateva concluzii de tras. Dinamo a avut 5 jucatori cu peste 10p marcate: Sulovic 18, Babkauskas 14, Dahlman 13, Marinov 11, Corpodean 10, Sutalo fiind la limita cu 9p, insa si mai putine minute jucate, 25. Interesant ca Todorov a inceput cu doi romani in formula de start: Orbeanu si Corpodean, un semn ca pregateste si Final Four-ul din Cupa Romaniei, unde stim ca este regula cu doi romani pe parchet, nu unul precum in Liga Nationala. Deasemenea, din informatiile mele, Dinamo a atins un varf de forma in luna ianuarie, cu gandul de a prinde play-offul. Obiectivul nu a fost ratat, chiar daca nu am prins grupa 1-6, sansele sunt foarte bune si in aceast moment. De aceea, pare ca in aceste saptamani se pregateste partea de final a sezonului, cea mai interesant: Final Four-ul si play-offul. Voi face o analiza asupra posibilului adversar din Liga Nationala, ce l-am putea intalni in play-off si ce implicatii ar avea.

Urmeaza duelul cu Phoenix de pe data de 9 martie, va fi extrem de interesant, practic un duel pentru prima pozitie in grupa 7-12!

loading...
Articole similare

Punct de presiune!

Moment definitoriu

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare