Avem programul primei runde! Cand joaca Dinamo

Stiri DinamoStiri Liga I

Scris de:

Ieri a fost o zi nebuna si inainte de anuntul vanzarii clubului, a fost stabilit tintarul sezonului regulat.

Noua editie de campionat, care va avea la start 16 echipe, va debuta in week-endul 22/23 august si ultimul meci din 2020 va fi pe 19/20 decembrie, urmand ca partea a doua a sezonului sa se reia pe 13 ianuarie, cea mai scurt pauza competitionala de iarna. Sezonul regular se va incheia in aprilie, pe 10/11, urmand ca o saptamana mai tarziu sa inceapa play-offul/play-outul.

LPF a anuntat programul primei runde, in care Dinamo intalneste Hermannstadt!

Joi, 20 august

Ora 20.30 Astra – Fcsb

Vineri, 21 august

Ora 18.15 FC Arges – FC Botosani

 

Sambata, 22 august

Ora 18.00 Viitorul – UTA

Ora 21.00 Sepsi OSK – Universitatea Craiova

 

Duminica, 23 august

Ora 16.00 Poli Iasi – Chindia

Ora 18.15 Academica Clinceni – CFR Cluj

 

Luni, 24 august

Ora 18.00 FC Voluntari – Gaz Metan Medias

Ora 21.00 Dinamo – FC Hermannstadt

Play-off-ul va ramane cu sase echipe, cu meciuri tur-retur intre participante, dar play-out-ul va contine 10 echipe, ce se vor intalni o singura data. De asemenea, la finalul play-out-ului, formatiile de pe locurile sapte si opt vor juca un meci de baraj, castigatoarea urmand sa joace pentru un loc de UEFA Conference League, impotriva gruparii ce termina in play-off pe ultima pozitie de cupa europeana.

O alta schimbare vizeaza numarul de echipe ce pot retrograda la finalul urmatorului sezon. Concret, locurile 15 si 16 ajung direct in Liga 2, in timp ce echipele care incheie pe 13 si 14 vor disputa un baraj de mentinere / promovare cu ocupantele pozitiilor 3, respectiv 4 in esalonul secund.

Echipele care vor lua startul in urmatoarea editie a Ligii 1: CFR Cluj, Universitatea Craiova, Astra Giurgiu, FC Botosani, FCSB, Gaz Metan Medias, Viitorul, Hermannstadt, Sepsi OSK, Academica Clinceni, FC Voluntari, Poli Iasi, Dinamo Bucuresti, Chindia Targoviste, UTA Arad si FC Arges.

TINTARUL SEZONULUI REGULAT!

Etapa 2

Hermannstadt – Clinceni

Chindia – Dinamo

FC Botosani – Poli Iaşi

Gaz Metan Mediaş – FC Argeş

UTA Arad – FC Voluntari

FCSB – Viitorul

U Craiova – Astra Giurgiu

CFR Cluj – Sepsi

 

Etapa 3

Clinceni – Chindia

Dinamo – FC Botosani

Poli Iaşi – Gaz Metan Mediaş

FC Argeş – UTA Arad

FC Voluntari – FCSB

Viitorul – U Craiova

Astra Giurgiu – Sepsi

CFR Cluj – Hermannstadt

 

Etapa 4

FC Botosani – Clinceni

Gaz Metan Mediaş – Dinamo

UTA Arad – Poli Iaşi

FCSB – FC Argeş

U Craiova – FC Voluntari

Sepsi – Viitorul

Chindia – Hermannstadt

Astra Giurgiu – CFR Cluj

 

Etapa 5

Clinceni – Gaz Metan Mediaş

Dinamo – UTA Arad

Poli Iaşi – FCSB

FC Argeş – U Craiova

FC Voluntari – Sepsi

Hermannstadt – FC Botosani

Viitorul – Astra Giurgiu

CFR Cluj – Chindia

 

Etapa 6

UTA Arad – Clinceni

FCSB – Dinamo

U Craiova – Poli Iaşi

Sepsi – FC Argeş

Gaz Metan Mediaş – Hermannstadt

Astra Giurgiu – FC Voluntari

FC Botosani – Chindia

Viitorul – CFR Cluj

 

Etapa 7

Clinceni – FCSB

Dinamo – U Craiova

Poli Iaşi – Sepsi

Hermannstadt – UTA Arad

FC Argeş – Astra Giurgiu

Chindia – Gaz Metan Mediaş

FC Voluntari – Viitorul

CFR Cluj – FC Botosani

 

Etapa 8

U Craiova – Clinceni

Sepsi – Dinamo

FCSB – Hermannstadt

Astra Giurgiu – Poli Iaşi

UTA Arad – Chindia

Viitorul – FC Argeş

Gaz Metan Mediaş – FC Botosani

FC Voluntari – CFR Cluj

 

Etapa 9

Clinceni – Sepsi

Hermannstadt – U Craiova

Dinamo – Astra Giurgiu

Chindia – FCSB

Poli Iaşi – Viitorul

FC Botosani – UTA Arad

FC Argeş – FC Voluntari

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

 

Etapa 10

Astra Giurgiu – Clinceni

Sepsi – Hermannstadt

U Craiova – Chindia

Viitorul – Dinamo

FCSB – FC Botosani

FC Voluntari – Poli Iaşi

UTA Arad – Gaz Metan Mediaş

FC Argeş – CFR Cluj

 

Etapa 11

Clinceni – Viitorul

Hermannstadt – Astra Giurgiu

Chindia – Sepsi

FC Botosani – U Craiova

Dinamo – FC Voluntari

Gaz Metan Mediaş – FCSB

Poli Iaşi – FC Argeş

CFR Cluj – UTA Arad

 

Etapa 12

FC Voluntari – Clinceni

Viitorul – Hermannstadt

Astra Giurgiu – Chindia

Sepsi – FC Botosani

U Craiova – Gaz Metan Mediaş

FC Argeş – Dinamo

FCSB – UTA Arad

Poli Iaşi – CFR Cluj

 

Etapa 13

Clinceni – FC Argeş

Hermannstadt – FC Voluntari

Chindia – Viitorul

FC Botosani – Astra Giurgiu

Gaz Metan Mediaş – Sepsi

UTA Arad – U Craiova

Dinamo – Poli Iaşi

CFR Cluj – FCSB

 

Etapa 14

Poli Iaşi – Clinceni

FC Argeş – Hermannstadt

FC Voluntari – Chindia

Viitorul – FC Botosani

Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaş

Sepsi – UTA Arad

U Craiova – FCSB

Dinamo – CFR Cluj

 

Etapa 15

Clinceni – Dinamo

Hermannstadt – Poli Iaşi

Chindia – FC Argeş

FC Botosani – FC Voluntari

Gaz Metan Mediaş – Viitorul

UTA Arad – Astra Giurgiu

FCSB – Sepsi

CFR Cluj – U Craiova

loading...

Lasă un răspuns