„Au valsat cu mingea la picior prin jaloanele blestematului fara vina Adi Mihalcea!”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a pierdut cu Viitorul si echipa noastra ramane si dupa aceasta runda pe ultimul loc in clasament.

Cornel Dinu a analizat in stilul sau propriu evolutia echipei la Ovidiu:

„Cand ajungi sa crezi ca poti construi la mijloc si pune mingi folositoare pentru atacanti cu Grigore, Rauta, Sin si eterna condamnare ca prostia si lacomia in fotbal se platesc… e vorba de Serban… mai bine incerci sa-l prinzi pe exploatatorul Negoita in rotativa de intrare in hotelul Rin, ca in filmul lui Coppola cu Al Pacino familist convins, Nasul 2.

Diferenta a fost facuta de o reluare la un corner a lui Ghita de langa expectativa doar cu numele de aparatori a lui Popescu si Grigore, ultimul preferat la mijloc, dar dovedindu-se ca nu-i de-acolo.

Chiar daca la inceputul celei de-a doua reprize Dinamo a parut ca presioneaza constructia incipienta adversa, echipierii lui Gica Hagi au pus stapanire pe posesie in majoritatea timpului, valsand cu mingea la picior si prin pase pe langa mai mult jaloanele ca mobilitate ale blestematului fara vina Adi Mihalcea”, a declarat Cornel Dinu pentru Fanatik.

Gabi Raduta, cel care a fost dat afara recent de la Dinamo, a vorbit si el despre evolutia echipei si spune ca este ingrijorat de ceea ce vede din partea echipei:

„Nu pot sa ma dezic de Dinamo, ma intereseaza soarta echipei, dar am vazut un nou meci trist, un nou meci anost. Dinamo n-a aratat ca o echipa care vrea sa se salveze de la retrogrdare. Mai sunt doua restante de jucat, dar jocul nu imi da sperante.

Am vazut niste tresariri de orgolii, au fost cate 10 minute pe repriza in care Dinamo a incercat sa puna presiune pe adversar, dar e prea putin. Jocul nu-mi da sperante, jocul ma dezamageste enorm si ma si sperie in contextul viitorului. Totul se intampla in contextul unei strategii gresite. Noi, la juniori, creasem un profil al jucatorului, o metodica. La Dinamo, trebuie sa ataci din primul minut, sa ai ocazii. Noi am adus jucatori doar de dragul de a-i aduce”, a spus Gabi Raduta, conform Gsp.

loading...

Lasă un răspuns