Petrescu: “Au un lot valoros, jucatori care pot sa faca diferenta, au un public fantastic”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dan Petrescu a prefatat meciul pe care CFR Cluj il va disputa in Ștefan cel Mare impotriva lui Dinamo si se asteapta ca presiunea sa fie mai mare pentru echipa noastra. 

Tehnicianul celor de la CFR Cluj a adaugat ca deocamdata nu se gandeste la primul loc, insa obiectivul principal este calificarea in play-off.

“Cand joci impotriva lui Dinamo nu poate sa fie meci usor, indiferent pe ce loc se afla Dinamo. Au un lot valoros, jucatori care pot sa faca diferenta, au un public fantastic, stim cat de greu va fi, antrenorul cunoaste foarte bine echipa noastra.

Fiind un meci in deplasare, eu ma multumesc sa nu pierd. Daca nu pierdem, pentru mine e rezultat pozitiv. Presiunea cred ca e mai mare la Dinamo. Nu ne gandim la primul loc, ci doar la play-off. Cand ajungem in play-off o sa ne gandim si la alte lucruri”, a spus Dan Petrescu, citat de TV Telekom Sport.

“Meciul cu CFR e un meci care oricare altul. In situatia in care suntem trebuie sa castigam, indiferent ca e CFR sau alta echipa. Intalnim o echipa foarte buna, sunt favoriti, au jucatori de valoare, dar jucam acasa si avem sanse. Sunt favoriti, asta e adevarul. Ma doare capul cand ma gandesc ca trebuie sa joc contra lor. Dar am mare incredere in baietii mei”

“Eu am discutat cu dansul (n.r. Ionut Negoita) si mi-a spus ca bugetul e asigurat pana la anul. Noi trebuie sa ne facem treaba, sa ducem echipa in play-off, nu e usor, dar nici imposibil. Dimineata, cand te trezesti, trebuie sa fii bucuros, nimic nu e sigur in viata. Nu stiu maine ce se intampla, dar peste 2-3 saptamani!? Nu cred ca Dinamo va avea soarta Rapidului. Nu! E un club cu salariile la zi, serios.” a spus si Vasile Miriuta la conferinta de presa inainte de acest meci. 

 

loading...

Lasă un răspuns