AcasăStiri Dinamo,,Au jucat la Dinamo trei meciuri, șase dușuri și vin acum și...

,,Au jucat la Dinamo trei meciuri, șase dușuri și vin acum și dau vina pe antrenor”

După retrogradarea echipei, mai mulți jucători au ieșit în spațiul public să îl critice pe Dusan Uhrin.

Mulți dintre aceștia l-au criticat pe Dusan Uhrin, susținând că Flavius Stoican ar fi fost o variantă mai bună. Jucătorii au menționat faptul că Stoican ar fi reușit să formeze un colectiv unit, lucru pe care Uhrin nu a pus preț.

Fost conducător în Ștefan cel Mare pentru o perioadă scurtă de timp, dar și un apropiat al lui Mircea Rednic, Dinu Gheorghe a spus că jucătorii nu au niciun motiv să îl critice pe Dusan și singurii vinovați sunt ei:

„Am văzut jucători care au jucat la Dinamo trei meciuri, șase dușuri și vin acum și dau vina pe antrenor că au retrogradat. Nu e de vină Uhrin că nu ați fost voi în stare să marcați două goluri. E păcat, Dinamo se clatină din toate punctele de vedere în acest moment. Dinamo ar avea nevoie de Mircea Rednic fără niciun fel de discuție. Dacă Rednic nu pleca, Dinamo nu retrograda, am mai spus-o”, a spus Dinu Gheorghe la ProSport Live.

Ricardo Grigore forțează plecarea de la Dinamo

Ricardo Grigore este încă jucătorul lui Dinamo, dar fundașul crescut de clubul nostru nu vrea să mai audă de Dinamo.

Acesta declara la finalul sezonului că vrea să plece, fiind o dorință a lui încă din primăvară, când a fost tras pe linie moartă de antrenorii lui Dinamo, atât de Flavius Stoican, cât și de Dusan Uhrin. Deși cei din club ar dori să îl păstreze pe Grigore în liga secundă, acesta a spus clar că nu vrea să continue la Dinamo:

„Nu accept să rămân cu nicio condiție. Îmi doresc să plec, e simplu. Sper să fiu înțeles. Nu e vorba de rea voință, am spus acest lucru din iarnă, sper să ajungem la o înțelegere”, a reacționat Ricardo Grigore pentru GSP.ro

350.000 de euro este cota lui Ricardo Grigore, conform transfermarkt.com

1 pasă de gol a dat Ricardo Grigore în 22 de partide bifate pentru Dinamo

CE DECLARA GRIGORE LA FINALUL SEZONULUI!

„Cu tot respectul, nu am nicio problemă , dar nu cred că știe care e situația adevărată a mea. Nu vreau să ies în față că plec, dar domnul Zăvăleanu știe din luna martie cum stă treaba. Ideea e simplă: am fost dat la o parte de toată lumea de la masă, mi-am luat farfuria și-am plecat în fundul sălii să mănânc!”

„Am jucat cu Craiova, acasă, când am luat 6. Inițial, am zis că e momentul să revin în forță, dar, după meci, nu poți să evidențiezi pe nimeni. Am jucat fundaș central stânga, apoi stânga, după care am fost scos din echipă, fără nicio explicație. Am tăcut, 0-0 la UTA, apoi decizia mea a fost să plec de la Dinamo, nu am mai prins niciun minut! Bine, am mai fost băgat în minutul 90 cu Chindia, să trag de timp, la 2-0.

„Am ajuns pe margine, pe bară, nici măcar în lot, în afara antrenamentului… Eu n-am fost să cer să mă bage antrenorul, vă pot confirma șefii clubului. Cred că sunt jucătorul cu cele mai multe meciuri ca rezervă din istoria ultimilor ani. Deși nu știu care e obiectivul lor, eu stau pe bară, ei zic că vor să mă vândă! Păi, cum, așa?!”

„Când a apărut o informație că Ricardo Grigore vrea să plece, toți fanii erau fericiți. Dar, întreb eu, după ce dai în spatele porții pe un jucător, cum poți să ceri bani din transfer?! Le-am zis celor din conducere: «Nu mă mai simt fericit, nu mai pot. Sunt cel mai vechi jucător din lotul actual! Nu vreau să apar, să vorbesc, doar lăsați-mă să plec. E cel mai bine pentru ambele părți». Le-am zis să-mi dea un procent, ceva. Eu încerc să pot aduce o sumă de bani, dar cine să dea bani pe unul care nu joacă?!”

„Nu vreau să se creeze titlu că fac scandal, mai știu eu ce. Eu aveam în plan de mult lucrul ăsta, să plec, fie că ar fi continuat Dinamo în «A», fie că nu! Aș fi jucat la Dinamo II, dar nu eram pe listă, ar fi fost în interesul meu. N-am pretenții financiare, vreau să fiu lăsat pe drumul meu, să performez în altă parte. Nu se poate să faci dragoste cu forța. Domnul Mihali ne-a nominalizat, dar nu știa. De ce nu rămân jucătorii care au jucat și au dus Dinamo aici?! Noi nu ne dorim să plecăm acum că echipa e la pământ. Eu am vrut să plec de atunci, din iarnă.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare