AcasăStiri DinamoAthletic Bilbao intoarce incredibil scorul la Atena. Cosmin Moți a marcat

Athletic Bilbao intoarce incredibil scorul la Atena. Cosmin Moți a marcat

Astăzi s-au disputat meciurile din play-offul Europa League și unul din capetele de afiș a fost duelul dintre Panathinaikos și Athletic Bilbao, fosta noastră adversară.

Athletic Bilbao este una din favoritele la câștigarea trofeului în acest sezon, dar meciul de la Atena a fost unul extrem de dificil. Foștii noștri adversari din turul III s-au trezit conduși cu 2-0 în minutul 55, dar în doar 20 de minute au întors soarta calificării și în minutul 74 era 3-2 pentru Bilbao. Acesta a fost si scorul final. In retur, bascii au clar prima șansă.

Ludogoret a câștigat prima manșă cu Suduva, iar Cosmin Moți a fost decisiv pentru formația bulgară. Fostul nostru fundaș și portar de ocazie în fața steliștilor, a deschis scorul în repriza secundă, un gol extrem de important pentru bulgari, care au clar prima șansă la calificare. Scorul final a fost 2-0.
În partida dintre Club Brugge și AEK Athena, Dorin Rotariu nu a fost inclus în lot, semn că plecarea de la belgieni este tot mai aproape.

“Toți trebuie să recunoaștem că este un eșec al nostru”