AcasăStiri DinamoAtacurile gazetei, partea a doua: De ce a devenit Rotariu rezerva

Atacurile gazetei, partea a doua: De ce a devenit Rotariu rezerva

Situatia nu este una grozava la echipa noastra, astfel ca atacurile continua, azi se  prezinta un episod care a dus la trecerea lui Rotariu pe banca de rezerve. 

Andone îi reproşează mijlocaşului că a început să facă „figuri”, cel mai important episod petrecându-se la o ședință video: „Ai început să faci figuri, stai nonstop cu mâinile pe sus, comentezi deciziile arbitrilor! Crezi că dacă ai jucat câteva minute la «naţionala» mare poţi să o laşi moale?

Tu în loc să te ambiţionezi şi să tragi şi mai tare ai început să te fereşti de contactele cu adversarii, nu mai alergi după minge. Treaba ta! Cu mine nu merge aşa”.

Totusi, un sambure de adevar poate fi, deoarece acum o luna de zile intr-un interviu acordat pentru Radio Dinamo1948, Ioan Andone explica faptul ca este nemultumit de prestatiile lui Filip si Rotariu:

E mare diferenta fata de ceea ce am incercat sa pregatim noi si ce jucam. Sunt nemultumit de multi jucatori, chiar cei care acum sunt la echipa nationala. De Rotariu, care trebuie sa dea mult mai mult, de Filip, care trebuie sa ofere echipei mai mult, sunt componenti ai echipei nationale. Nu mai sunt doi copii. Aici e problema, pentru ca toti pot sa dea mai mult.-Ioan Andone, 7 octombrie

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare