Astăzi primim răspunsuri

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo este în plină activitate pe piața transferurilor.

Pe măsură ce primim și răspunsuri în privința țintelor, totodată avem și semne de întrebare, nelămuriri, care din fericire pot primi replici chiar astăzi.

Cine este mai îndreptățit să răspundă la aceste întrebări decât Iuliu Mureșan, președintele clubului? Pe lângă răspunsurile efective, tot o formă de răspuns o reprezintă și prezența jucătorilor la prezentarea transferurilor. Dacă vom vedea jucători precum Gabi Torje, Cosmin Matei sau Mirko Ivanovski, atunci lucrurile sunt clare și ei sunt 100% jucătorii lui Dinamo. În caz contrar, înseamnă că lucrurile nu sunt rezolvate și atunci Iuliu Mureșan poate  oferi mai multe detalii.

Așa cum Mureșan poate să spună exact care este situația lui May Mahlangu, un jucător care pare că vrea să revină la Dinamo, dar la care am senzația că dorința nu este deloc împărtășită și de către clubul nostru. Totodată, vom afla câți jucători mai vor să aducă cei din club, pe lângă fotbaliștii care vor fi prezenți astăzi la stadionul Dinamo, începând cu ora 14:00. Un alt punct de interes este și situația lui Deian Sorescu, care pare tot mai mult că va continua la Dinamo.

Este o modalitate interesantă de a anunță transferurile, până acum doar Răzvan Popa și Constantin Nica au fost prezentați oficial de către conducere, conferință de astăzi va fi probabil una dintre cele mai așteptate și urmărite din istoria clubului.

Eu unul nu dau verdicte, nu am cum să fac asta înainte să îi văd evoluând, dar apreciez mult faptul că putem discuta despre transferuri, despre veniri de jucători, în caz contrar, situația noastră ar fi fost teribil de gri.

HAI DINAMO!

loading...

Lasă un răspuns