Arbitru cu probleme la Sepsi-DINAMO

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo vrea să obțină primele puncte din deplasare, acolo unde echipa noastră are un singur gol marcat.

Sepsi era o echipa considerată a fi chiar candidată la titlu, dar au un sezon groaznic, astfel că poate fi un meci în care să obținem în sfârșit cel puțin un punct din deplasare.

Comisia Centrală a Arbitrilor a anunțat brigada care va conduce ostilitățile și central a fost ales Sebastian Coltescu, care va fi ajutat la cele două tușe de Vladimir Urzică și Adrian Popescu.

Sebastian Coltescu are o listă extrem de lungă de meciuri făcute praf în Liga I sau în Cupă atunci când a fost vorba de Dinamo, sperăm să nu fie cazul în această seară la Sfântu Gheorghe și arbitrajul să nu influențeze în vreun fel rezultatul final.

,,Orice meci este important pentru noi, importante sunt punctele, am pierdut puncte la meciurile de acasă cu UTA și Rapid, în ultima perioadă am antrenat, dar din minutul 90 am oprit cronometrul și am avut două obiective: să terminăm meciul prin posesie, le-am dat temă de joc, altă tema, să dăm cât mai lung, am dat peste gard, doar ca să reușim să terminăm meciul.

În aceste două meciuri din lucrurile pozitive, am condus, am avut perioade bune, am avut și ocazii, vorbesc de meciurile de acasă. Aștept cu nerăbdare acest meci”, Mircea Rednic despre meciul cu Sepsi.

Să fie VICTORIE! Programul RD1948 în ziua meciului cu Sepsi

Este un moment important pentru echipa noastră și vom fi alături de voi pe tot parcursul zilei. Matinalul de week-end va începe de la ora 10:00, voi fi prezent alături de Nicu Grameni, pentru a discuta despre ultimele evenimente de la Dinamo, despre partida cu Sepsi, dar și despre ce ne așteaptă pe viitor. Vă așteptăm în număr cât mai mare pentru a începe ziua așa cum se cuvine.

De la ora 16:30, vom avea Avancronica partidei, unde vom discuta pe seama primului 11 trimis în teren de Mircea Rednic în meciul de la Sepsi.

La câteva minute de la finalul partidei, Ionuț vă așteaptă pe canalul de Youtube pentru o scurtă analiză la cald, urmând ca mâine dimineață de la ora 09:00, să discutăm mai mult despre evoluția băieților noștri, evident să discutăm pe cât posibil despre un succes, de care avem atâta nevoie!

O SINGURĂ VOCE, DOUĂ CULORI!

loading...

Lasă un răspuns