AcasăEditorialArbitraj mizerabil și un joc foarte slab, ingredientele pentru înfrângere

Arbitraj mizerabil și un joc foarte slab, ingredientele pentru înfrângere

Steaua și Dinamo s-a întâlnit în această seară în Ghencea, în cel mai așteptat meci din această perioadă.

Steaua și Dinamo s-a întâlnit în această seară în Ghencea, în cel mai așteptat meci din această perioadă.

La cum a fost tratat meciul, cât s-a vorbit, discutat, analizat disputa din Ghencea, pare a fi cel mai așteptat duel din prima jumătate a anului 2023, care urmează să fie depășit doar de către meciul retur, care se va juca la final de play-off.

Dinamo a mers în Ghencea cu gândul de a obține toate punctele puse în joc, pentru a rămâne aproape de Oțelul și de a reduce diferența de puncte dintre formația noastră și primele două clasate, Poli Iași și Steaua.

Un meci în care fanii dinamoviști au făcut deplasarea într-un mod incredibil de organizat, imagini unice oferite de fanii dinamoviști, care au plecat în corpore de la stația de metrou ,,Petrache Poenaru” până la stadionul Ghencea. Aveți mai jos câteva imagini de la deplasarea fanilor.

Fanii dinamoviști au fost la înălțime, nimeni nu avea niciun fel de dubiu, așa cum nu erau foarte multe dubii în ceea ce privește primul 11 trimis de Ovidiu Burcă în teren, care a respectat principiul atât de cliseic din sport, formula câștigătoare nu se schimbă. De partea cealaltă, gazdele au mers pe o formulă ofensivă pe hârtie, cu Chunchukov și Chipirliu în atac.

CSA Steaua: Dincă – Drăghici, Al. Sabău, Beța, L. Corbu – Ad. Popa, Bărbulescu, Șt. Pacionel, Bodișteanu – Chunchukov, Chipirliu
Rezerve: Iancu – Oroian, Ad. Ilie, Enceanu, Balgiu, Ciocoteală, D. Matei, Kayondo, At. Trică
Antrenor: Daniel Oprița

Dinamo: Oncescu – Moura, Giafer, Patriche, Amzar – Iglesias, Larrucea, N. Roșu – I. Roșu, Ghezali, Bani
Rezerve: Dujmovic – Bena, Tîră, D. Irimia, I. Borcea, Al. Șerban, Al. Pop, A. Florescu
Antrenor: Ovidiu Burcă

Arbitru: George Găman / A1: Doru Zamfir; A2: Alexandru Corb

Imagini cu galeria dinamovista din Ghencea!

Din păcate, după un start ezitant de meci, steliștii au deschis scorul după o gravă eroare în defensivă, Patriche nu s-a înțeles cu Oncescu, care nu a ieșit la minge și căpitanul nostru a făcut penalty, din care Chipirliu a deschis scorul. Start temător pentru Dinamo care se vede condusă. Intrări foarte dure din partea gazdelor, care nu au fost sancționate cu galben. O primă oportunitate i-a aparținut lui Giafer, care a reluat frumos din alunecare pe lângă poartă.

Dezastru în defensiva lui Dinamo, Oncescu face cadou un gol incredibil, Gorka nu a ajuns la pasă și se face 2-0. Dinamo face două goluri cadou și părea că nu putem oferi replica, regulă U19 ne-a făcut varză astăzi. Însă lovitură liberă trebuia repetată, Chipirliu era în careu!

Dinamo a început să dea semne de viață pe final de repriză, Ghezali a creat excelent o fază în flancul drept, a scos la Ahmed Bani, care a șutat bine la firul ierbii, portarul era bătut, dar mingea s-a dus pe lângă bară.

Din păcate, 2-0 pentru CSA la pauză, un meci foarte prost al echipei noastre, în care nu ne-a ieșit absolut nimic și am făcut cadou două goluri, extrem de frustrant, două goluri oferite CADOU.

Trei schimbări la pauză, Bena, Borcea și Țîră au intrat în locul lui Nelut, Iulian și Ghezali. Schimbare de sistem la Dinamo, am trecut la sistem cu 3 fundași centrali, dar cu vârf clasic și am început să dominăm jocul. Dinamo trebuie să beneficieze de lovitură de pedeapsa, dar evident că GĂMAN NU A DAT NIMIC! Două ocazii importante ratate de Dinamo, schimbări bune aduse de Burcă. Din păcate, oportunități peste oportunități irosite, dar nu reușim să marcăm în primul sfert de oră, în care steliștii nu au mișcat în front.

Nu am marcat și Patriche, care a făcut un meci foarte prost, a primit al doilea galben după o fază similară ca la penalty și meciul părea că s-a încheiat definitiv pentru noi. Cătălin Țîră pe final trebuia să primească lovitură de pedeapsă, dar arbitrul Găman nu dictează nimic. Păreri împărțite, dar cred că trebuia penalty

Un meci foarte slab făcut de Dinamo, un meci făcut praf de arbitraj, dar nici noi nu am reușit să ne impunem jocul.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare