Antrenor de top pentru echipa de baschet!

CS DinamoStiri Dinamo

Scris de:

Echipa de baschet își propune obiective importante pentru sezonul următor și astăzi au anunțat în mod oficial numele viitorului antrenor.

Deși se știa de ceva timp că urmează să vină la Dinamo, acesta a semnat astăzi contractul cu Dinamo, conform paginii oficiale de facebook a clubului:

,,Aleksandar Trifunovic este noul antrenor al echipei noastre! Tehnicianul sârb a semnat astăzi cu Dinamo și va fi la cârma echipei pentru un sezon ce se anunță cu totul aparte. Trifunovic este un antrenor cu pedigree și experiență în baschetul european. Acesta a antrenat echipe precum Lietuvos Rytas, BC Zalgiris Kaunas, Pinar Karsiyaka iar cel mai recent a ocupat postul de antrenor secund la puternica echipa BC Khimki din Moscova.

Printre reușitele notabile ale acestuia se numără desemnarea ca antrenor la echipa națională a Azerbaijanului, titluri obținute în Lituania și Kazakhstan și prezențe în sferturile de finală atât în Champions League cât și în prestigioasa ligă VTB. Așteptăm cu nerăbdare să-l vedem la muncă alături de noii noștri jucători și sperăm să vedem rezultate demne de un sezon aniversar’‘, a fost mesajul echipei de baschet.

Echipa de baschet începe să își contureze lotul, au fost aduși o serie de jucători români importanți, urmează ca în săptămânile următoare să fie prezentați jucătorii străini care vor evolua pentru Dinamo în stagiunea următoare.

Stefan Grasu, Andrei Mandache, Rareș Uță, Radu Vîrnă și Vlad Moldoveanu vor evolua pentru Dinamo in stagiunea 2022/2023

loading...

Lasă un răspuns