Andone inca are incredere! “Dinamo va ajunge in play-off”

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo nu are deloc un start bun de sezon, suntem in partea inferioara a clasamentului si suporterii asteapta revenirea echipei in play-off.

Din pacate, nici la nivel administrativ lucrurile nu stau mai bine, banii promisi se lasa asteptati si o parte dintre suporteri si-au pierdut increderea pana la proba contrarie. Sunt si dinamovisti care au inca incredere si sunt optimisti in privinta proiectului, cum ar fi Ioan Andone, momentan manager general la Voluntari:

“Eu am incredere in acest proiect. Cand vii si cumperi Dinamo iti faci un plan… Acum e aceasta problema cu banii, ca nu au reusit sa plateasca datoriile. E greu ca antrenor sa lucrezi cu jucatori care vin din strainatate si nu sunt platiti. E greu sa ai rezultate. Dar Dinamo a avut meciuri grele pana acum.

A jucat cu Craiova, cu Sepsi. O surpriza a fost doar rezultatul cu UTA (0-1). Dar am incredere in proiect si in Contra. Mai e mult din sezon, campionatul e lung. Jucatorii au calitate si cred ca, la ce vad si daca se platesc salariile, Dinamo va ajunge in play-off. Mai sunt etape multe si multe punct de luat. Nu conteaza locul de acum din clasament.”, a declarat Ioan Andone la Pro X.

Dinamo va evolua in urmatorul meci de campionat, in deplasare la Ovidiu, cu Viitorul. Echipa noastra are de disputat si restanta cu Astra Giurgiu, pe data de 14 noiembrie. Aceste doua meciuri probabil sunt decisive pentru soarta antrenorului Cosmin Contra. Insa totodata se asteapta si rezolvarea situatie la nivel administrativ, inca se lasa asteptati banii promisi, vom vedea ce se intampla in aceasta saptamana.

Ultimele articole: 

Amatorismul in stare pura

Cum vom arata dupa o noua pauza?

loading...

Lasă un răspuns