AcasăStiri DinamoAndone este ambitios: "Vrem cel puțin în grupele Europa League!"

Andone este ambitios: „Vrem cel puțin în grupele Europa League!”

Dinamo forteaza revenirea in competitiile europene dupa o lunga pauza si Ioan Andone nu vrea ca echipa noastra sa se faca de ras, astfel ca anunta ambitii mari pentru anul viitor. 

„Important este să ieșim în Europa, să avem o echipă și să nu ieșim din tur preliminar, asta vorbeam și cu domnul Ionuț Negoiță. Echipa trebuie să știe principiile fotbalului modern. Nu vrem să jucăm frumos și să pierdem cu 3-0! La anul, în cupele europene, vrem să ajungem măcar în grupele Europa League”, a spus Andone, ÎN DIRECT la Fotbal Club, pe Digi Sport 1.

„Știu că avem mult de muncă, dar nu este problemă. Mai vorbim în viitorii ani. Dacă nu luăm titlul, nu este o tragedie! Eu știu ce conduc, se poate lua și campionatul. Discutăm în play-off, dacă el mă prinde pe locurile 2, 3, atunci e foarte bine”, este optimist antrenorul lui Dinamo.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare