Amical programat de Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Echipa noastră a avut anulate o serie de partide amicale, asa cum v-am anunțat in exclusivitate.

Astăzi aveam programat un meci cu CSM Slatina,dar acesta a fost anulat la cererea oltenilor. Dinamo a anunțat un amical pentru sâmbătă, în locul partidei cu Buzău:

,,Calendarul meciurilor amicale, anunțat la reunirea lotului dinamovist, a suferit modificări în ultimele zile, fie din cauza condițiilor meteo nefavorabile (Progresul Spartac), fie din cauza schimbărilor apărute în programul de pregătire al adversarilor (CSM Slatina și Gloria Buzău).

În aceste condiții, echipa antrenată de Ovidiu Burcă își va continua ședințele de pregătire pe terenul sintetic de la CNF Buftea și în cantonamentul de la Săftica, urmând să joace sâmbătă, 4 februarie, un meci amical împotriva prahovenilor de la CS Blejoi (Liga 3).

0-0 cu CS Păulești și 1-1 cu CSO Plopeni au fost rezultatele înregistrate în primele două jocuri amicale în această perioadă de pregătire.

12:00 este ora meciului amical Dinamo București vs CS Blejoi, programat la CNF Buftea.

loading...

Lasă un răspuns